Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApp Store ve Play Store'da büyük paklık: Yaklaşık 600 bin uygulama kaldırıldı

App Store ve Play Store’da büyük paklık: Yaklaşık 600 bin uygulama kaldırıldı

Meral Erden: App Store ve Play Store'da büyük paklık: Yaklaşık 600 bin uygulama kaldırıldı 1

Pixalate, Google Play Store ve Apple App Store‘dan kaldırılan mobil uygulamalarla ilgili bir rapor yayınladı. Dolandırıcılık ve dijital istismar üzerine çalışmalar yapan şirketin sunduğu veriler, uygulama mağazalarında büyük bir temizlik gerçekleştirildiğini ortaya koyuyor.

Apple, iPadOS 16’nın çıkışını Ekim ayına erteliyor

4 sa. önce eklendi

Raporda yer alan istatistiklere göre 2022’nin ikinci çeyreğinde App Store ve Play Store’dan 592 binden fazla uygulamayı kaldırdı. İlk çeyrekte bu rakam 220 bin seviyesindeydi. Yani neredeyse 3 kat gibi bir artış söz konusu. Apple’ın Google’dan çok daha fazla uygulama kaldırması dikkat çekiyor.

Meral Erden: App Store ve Play Store'da büyük paklık: Yaklaşık 600 bin uygulama kaldırıldı 2

Kaderine terk edilmiş uygulamalar liste dışı bırakıldı

Apple, 2022 yılının ikinci çeyreğinde, ilk çeyreğe göre %8,652 artışla 439 bin uygulamayı mağazadan kaldırdı. Cupertinolu firma tarafından liste dışı bırakılan uygulamaların %64’ü iki yıl veya daha uzun süredir güncelleme almamıştı. Ayrıca şirket, Sağlık ve Fitness kategorisinde birçok uygulamayı mağazadan attı.

Pixalate’e göre 2022’nin ikinci çeyreğinde listeden kaldırılan 49 binden fazla uygulama çocuklara yönelikti. Mağazalardan binlerce dolandırıcılık uygulaması da temizlendi. Ayrıca Google ve Apple, Ukrayna savaşı nedeniyle yaptırımlara maruz kalan Rus devlet bankası Sberbank ile bağlantılı 35 uygulamayı da liste dışı bıraktı.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar