Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaMobilApple, bu sorunu bir türlü tam olarak çözemiyor

Apple, bu sorunu bir türlü tam olarak çözemiyor

Akıllı telefonlarımız, günlük hayatımızda değerli bir role sahip. Bağlantı, finansal süreçler, cümbüş üzere çeşitli misyonları bu aygıtlarla basitçe halledebiliyoruz. Üreticiler ve geliştiriciler de, bu durumun farkında olarak, yeni özellikler ve işlevlerle fonksiyonelliği artırmaya devam ediyorlar.

Örneğin, Apple, hava durumu bilgisi için Hava Durumu uygulamasını iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarına sunuyor. Ancak bu uygulama son vakitlerde sık sık sıkıntılarla karşılaşıyor. Bugün birçok kullanıcı, Hava Durumu uygulamasında sorun yaşadı fakat Apple, meseleye süratli bir halde müdahale ederek sorunu çözdü.

Apple, bu sorunu bir türlü tam olarak çözemiyor

Bugün, Apple’ın Hava Durumu uygulaması, evvelden belirlenemeyen bir sorun nedeniyle hizmete erişimde zorluklar yaşattı. Sorun, doğu saatine nazaran 7:00’de başladı ve birçok kullanıcı uygulamanın yavaş çalıştığını yahut hiç çalışmadığını fark etti. Bu sorun tüm kullanıcıları etkilemedi, lakin sorunu yaşayanlar hava durumu güncellemelerinin eksikliği nedeniyle büyük bir zorlukla karşı karşıya kaldı.

Neyse ki, Apple, sorunu süratli bir formda çözdü ve şu anda Hava Durumu uygulaması, tüm kullanıcılar için olağan fonksiyonelliğine geri döndü. Sorunun nedeni hakkında rastgele bir resmi açıklama yapılmadı, lakin günlük hayatımızda emniyetli hava durumu hizmetlerine sahip olmanın değerini bir defa daha hatırlattı. Meseleden etkilenen kullanıcılar, gelecekte emsal sıkıntılar yaşanması durumunda alternatif hava durumu uygulamalarına yönelebilirler. Bunlar ortasında The Weather Channel, AccuWeather yahut Weather Underground üzere uygulamalar bulunuyor.

Bu, Apple’ın Hava Durumu uygulamasının bu türlü sıkıntılarla karşılaştığı birinci defa değil. Nisan ayında, uygulama data gösterememe sorunu yaşamıştı. Apple, probleme süratli bir halde müdahale ederek hizmeti tekrar sağlamış olsa da, bugünkü sorun uygulamanın güvenilirliği konusunda tasaları artırdı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar