Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilApple, daha fazla abonelik için App Store indirimlerini test ediyor

Apple, daha fazla abonelik için App Store indirimlerini test ediyor

Koşullu fiyatlandırma modeli, geliştiricilerin, ister kendi uygulamaları ister iştirakçi iş ortakları olsun, halihazırda öteki hizmetlere aboneliği olan müşterilere indirim sunmasına imkan tanıyacak. “Önümüzdeki aylarda” daha fazla geliştiriciye sunmadan evvel seçilmiş bir küme iştirakçiyle başlıyor.

Apple, Apple Geliştirici web sitesinde “App Store’daki abonelikler için şartlı fiyatlandırma (aboneleri çekmenize ve elde tutmanıza yardımcı olan yeni bir özellik), farklı bir aboneliğe faal olarak abone oldukları sürece müşterilere indirimli abonelik fiyatı vermenizi sağlar” dedi.

Apple, daha fazla abonelik için App Store indirimlerini test ediyor

9to5Mac‘e nazaran Apple ayrıyeten, bu paket indirimlerin müşteriler tarafından hem App Store’da hem de “platform dışı pazarlama kanallarında” epeyce görünür olacağını, böylelikle avantajları kolay kolay bulup yararlanabileceklerini açıkladı.

Bu, Apple’ın App Store’daki uygulamalarının ve uygulama içi satın alımları nasıl ele aldığının daima olarak incelendiği bir devirde geldi; bu durum, Apple’ın Fortnite’ın sahibi Epic Games ile olan çabasında doruğa ulaştı. Daha bu sonbaharda Apple, Yüksek Mahkeme’den, geliştiricilerin dış ödeme sistemlerini destekleyerek %30’luk süreç ücretini atlatmasına müsaade vermesini gerektiren evvelki kararını bilakis çevirmesini istedi. Fakat hala geliştiricilerin yeterli niyetini geri kazanmanın yollarını arıyor. Şirket gelecek ay yeni program hakkında daha fazla bilgi yayınlayacağını söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar