Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilApple efsaneleşmiş bir hizmetini kapatma kararı aldı

Apple efsaneleşmiş bir hizmetini kapatma kararı aldı

Apple, geçtiğimiz Cuma günü My Photo Stream hizmetinin 26 Temmuz 2023 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Bu fiyatsız hizmet, iCloud’un 2011 yılında piyasaya çıkışından beri etkin bir halde kullanılabiliyordu. My Photo Stream, son 30 günde çektiğiniz fotoğraflarınızı ve görüntülerinizi – 1000 adete kadar – iCloud’a yüklemek için kullanılabiliyordu.

İlk olarak iCloud Photos öncesi kullanıma sunulan bu hizmet, Apple kullanıcılarına birden çok aygıttan fotoğraflarına ve görüntü kliplerine ulaşma imkanı sunmuştu. Ayrıyeten, My Photo Stream aracılığıyla iCloud’a yüklenen içerikler, iCloud depolama sonlarınızı etkilemezdi fakat tam çözünürlükte kayıt edilmezdi.

Apple efsaneleşmiş bir hizmetini kapatma kararı aldı

Bir takviye dokümanında MacRumors tarafından yapılan bir buluşa nazaran, Apple My Photo Stream’ın fotoğrafları otomatik olarak şirket sunucularına 26 Haziran 2023 tarihinden itibaren yüklemeyi durduracağını söz etti. Bu tarihten sonra, fotoğraflarınız ve görüntüleriniz resmi kapatma tarihine kadar iCloud’da 30 gün mühletle kalacak. My Photo Stream aracılığıyla iCloud’a yüklenen her fotoğraf ve görüntü, en az bir Apple aygıtınızda orjinal formatı ve çözünürlüğü ile saklanacağı için, kapatma sürecinde hiçbir değerli anınızı kaybetme riskiniz olmayacak. Lakin makul bir aygıttan makul bir resme erişmek isterseniz, Apple, 26 Temmuz’dan evvel bu fotoğrafı aygıtın Fotoğraf Kütüphanesi’ne kaydetmenizi öneriyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları, My Photo Stream’den bir fotoğrafı kaydetmek istediklerinde, Fotoğraflar uygulamasını açabilir, My Photo Stream albümüne gidebilir, kaydetmek istedikleri fotoğrafı seçebilir ve daha sonra paylaşma düğmesine dokunarak fotoğrafları kütüphaneye kaydedebilirler. Apple, dayanak dokümanını “iCloud Photos, çektiğiniz fotoğrafları ve görüntüleri tüm aygıtlarınızda aktüel tutmanın ve iCloud’da inançlı bir biçimde saklamanın en uygun yolu olduğu” biçiminde sonlandırıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar