Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple: Geliştiriciler, App Store'da 260 milyar dolardan fazla kazandı

Apple: Geliştiriciler, App Store’da 260 milyar dolardan fazla kazandı

Apple, 2008 yılında piyasaya sürdüğü uygulama mağazası olan App Store hakkında bazı bilgiler paylaştı. Şirket, uygulama mağazasının lansmanından bu yana geliştiricilerin 260 milyar dolardan fazla kazandıklarını söyledi.

Son üç yıl içinde gelirde yüksek artış var

Apple bir süredir yılın ilk ayının ilk günlerinde App Store’a dair bazı sayıları paylaşıyor. Sürekli gelişen uygulama ekosisteminde geliştiricilerin kazandığı toplam kazançlara ışık tutan şirket, 2020 yılının ilk günlerinde geliştiricilerin uygulama mağazasından 155 milyar dolar kazandığını açıklamıştı. Geçtiğimiz yıl Ocak’ta paylaşılan kazanç ise 200 milyar dolardı.

Teknoloji devinin paylaştığı verilere bakıldığında 2019’dan 2020 yılına kadar 45 milyar dolar artış yaşanırken bu durum geçtiğimiz bir yıllık süre içerisinde 60 milyar dolar olarak gerçekleşti. Şimdiye kadar geliştiricilerin kazandığı toplam 260 milyar doların yarısından fazlası yalnızca son üç yıl içinde sağlandı.

Apple, App Store aracılığıyla uygulama geliştiricilere para kazandırmasının haricinde kendi değerinde de artış sağlıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde 3 trilyon dolar gibi yüksek bir piyasa değerine ulaşmıştı.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar