Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple iPhone 14 yepisyeni güncellemeler getirecek

Apple iPhone 14 yepisyeni güncellemeler getirecek

Apple‘ın iPhone 14‘ü Eylül ayında getirmesi bekleniyor. Analist Ming-Chi Kuo, yeni telefonların iPhone 11′den bu yana en büyük ön kamera yükseltmesine sahip olacağını söylemişti.

Apple iPhone 14 yepyeni güncellemeler getirecek

Meral Erden: Apple iPhone 14 yepisyeni güncellemeler getirecek 1

Selfie kamerası, şirket tarihinde ilk kez FF çözümünden uzaklaşarak otomatik odaklamaya sahip olacak. Ayrıca 6P lens ve parlak f/1.9 diyafram ile gelecek .AF’ye geçiş, ön kameranın çok yönlülüğünü artıracak. Çünkü insanlar hem ciddi görüntülü aramalar hem de sosyal medya için çekilen danslar adına öne bakan kameraya giderek daha fazla güveniyor. Lensin ana tedarikçisi Genius olurken, CCM (CMOS kamera modülü) LG Innotek ve Cowell tarafından üretilecek.

Kuo, sensörün bir kez daha Sony’nin bir ürünü olacağını söyledi. Japon üreticinin mevcut 12MP modüllerinden farklı olup olmayacağına dair bir haber yok. Bununla birlikte, değiştirmeden bile, gelişmiş bir lens ve uygun otomatik odaklama getirmek büyük bir gelişme olacak. Apple’ın iPhone 13 serisi ile beklentileri çok karşılayamaması fazlasıyla tartışılmıştı. Bu sebeple 14 serisi için beklentiler fazlasıyla artmış durumda. Bu sonbaharda gelecek olan seri özellikle kamera tarafında fark yaratacak özelliklere sahip olabilir. Ancak net bir şey söylemek için sonbaharda yapılacak olan lansmanı beklememiz gerekecek. Bir kaç ay sonra yeni seri hakkında tüm detaylar netleşecek.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar