Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaMobilApple ortaklarıyla problemler yaşamaya devam ediyor

Apple ortaklarıyla problemler yaşamaya devam ediyor

The Wall Street Journal’a nazaran Goldman, tüketici kredileri işinden çıkmak istiyor ve bunun Apple Card ve ilgili tasarruf hesabı üzerinde tesirleri olabilir.

Rapor, birkaç üst seviye Goldman yöneticisinin, şirketin geri kalan tüketici kredisi eserlerinden (Apple ve General Motors kredi kartıyla birlikte sunduğu ürünler) vazgeçmesini istediğini öne sürüyor. Son bir kararın verildiği söylenmiyor lakin Goldman’ın tüketici eserlerinin geleceği, finans şirketi salı günü üç aylık yararlarını açıkladığında biraz daha netleşebilir.

Apple Card üzere tüketici kredisi eforları Goldman için bir kusur olmuş olabilir. Bunları ve GreenSky’yi (Goldman’ın geçen yıl yaklaşık 2,2 milyar dolara satın aldığı ve ziyanına sattığı “şimdi al, sonra öde” şirketi) denetleyen iş ünitesi milyarlarca dolar kaybetti.

Apple ortaklarıyla problemler yaşamaya devam ediyor

Rapora nazaran Goldman, kredi kartlarının masraflarını azaltamazsa Apple ve GM iştiraklerini satmayı deneyebilir. Müşterilerin Apple tasarruf hesaplarına milyarlarca dolar yatırdığı göz önüne alındığında, bu düşük bir ihtimal üzere görünüyor. Goldman, Apple iştirakini öteki bir bankanın devralmasını sağlayabilirse (bu yüklü tasarruf hesapları dahil), Journal, finans şirketinin rastgele bir açığı kapatmak için kıymetli acil durum finansmanı sağlamak zorunda kalabileceğini kaydetti.

Goldman’ın American Express ile tüketici eserlerini devralma konusunda görüştüğü söyleniyor. Fakat Amex’in Apple Card’ın kayıp oranları ve Goldman’ın çözmeye çalıştığı öteki faktörlerle ilgili tasaları olduğu bildiriliyor. Amex başkanlarının de Apple Card’ın Mastercard ağında çalıştığı gerçeğinden rahatsız oldukları söyleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar