Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilApple'ın Beeper'ın iMessage uygulamasını engellemesine soruşturma davetinde bulunuldu

Apple’ın Beeper’ın iMessage uygulamasını engellemesine soruşturma davetinde bulunuldu

Senatörler bir başsavcı yardımcısından “potansiyel olarak rekabete muhalif davranışları” incelemesini istediler.

Son aylarda Android kullanıcılarının süreksiz tahliller aracılığıyla iMessage’a erişmesini sağlamak için bir dizi efor sarf edildi. Bu ayın başlarında Beeper, iMessage protokolünü aksine mühendislik yoluyla Android aygıtlarda destekleyebildiğini söyledi. Birkaç gün içinde Beeper Mini’nin iMessage entegrasyonu çalışmaya başladı ve Apple (çok fazla detaya girmeden) kısa müddette bir iMessage istismarını engellediğini doğruladı.

Apple’ın Beeper’ın iMessage uygulamasını engellemesine soruşturma davetinde bulunuldu

Beeper’ın iMessage’ı Android’de çalıştırmanın öteki bir yolunu bulması uzun sürmedi lakin bu sefer bir Apple kimliği gerektiriyordu. Geçtiğimiz hafta şirket, Apple’ın Beeper Küçük kullanıcılarının yaklaşık %5’ine “iMessages’ın teslim edilmesini kasıtlı olarak engellediğinden” şüphelendiğini ve bir tahlil üzerinde çalıştığını söyledi.

Geçen yıl Apple CEO’su Tim Cook, iOS-Android bağlantı uyumluluğunun güzelleştirilmesine ait bir soruya bir gazeteciye “annene bir iPhone al” diyerek cevap vermişti.

Apple, mesajlaşmanın birlikte çalışabilirliğini uygunlaştırma konusunda en az bir taahhütte bulundu. Şirket, Google’ın Apple’a yıllarca açıkça baskı yapmasının akabinde 2024’ten itibaren RCS protokolünü destekleme kelamı verdi. RCS’nin benimsenmesi, iPhone ile Android ortasındaki mesajlaşmanın SMS’ten daha inançlı olacağı ve daha yüksek kalitede medya paylaşımına imkan sağlayacağı manasına gelecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar