Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaYazılımArmored Core 6’nın çıkış tarihi ortaya çıktı

Armored Core 6’nın çıkış tarihi ortaya çıktı

Meral Erden: Armored Core 6’Nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı 1 Dark Souls ve Bloodborne serilerinin akabinde açık dünya formüllü oyunu Elden Ring ile rekorlar kıran FromSoftware, yeni projesi ile köklerine dönerek Armored Core serisini canlandırmaya hazırlanıyor. 10 yılı aşkın bir müddetin akabinde oyun dünyasına dönecek olan Armored Core’un yeni oyunu ne vakit çıkacak?

Fires of Rubicon, Ağustos 2023’te çıkabilir

FromSoftware, geçtiğimiz yılın sonlarında Armored Core VI: Fires of Rubicon’u resmen tanıtmıştı. Stüdyo, oyunun 2023 yılında çıkacağını belirtse de imal için net bir tarih vermemişti lakin muteber kaynaklar, oyunun çıkış tarihini gözler önüne seriyor.

Meral Erden: Armored Core 6’Nın Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı 3 Hakikat sızıntıları ve tezleri ile bilinen Insider Gaming, Armored Core 6’nın 25 Ağustos’ta çıkış yapacağını belirtti. Ayrıyeten oyunun çıkış tarihinin haziran ayında düzenlenecek olan Summer Game Fest’te resmen açıklanacağı belirtiliyor. Gematsu isimli diğer bir kaynak da oyunun Güney Kore’de sertifika aldığını belirtti ve Insider Gaming’in tezini doğruladı. Birçok teze nazaran FromSoftware, Armored Core serisinin yeni oyununu Elden Ring’in Shadow of the Erdtree genişleme paketinden önce yayınlamak istiyor. 

PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One ve Xbox Series için çıkış yapacak Armored Core VI, evvelki oyunlardan genel anlamda bağımsız bir hikâye sunacak ve yeni Armored Core hayranlarına kucak açacak. İmal, Souls usulünde bir oyun olmasa da FromSoftware’ın zorlu oynanış mekaniklerini barındıracak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar