Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaDonanımMicron'dan stratejik yatırım: Çip üretimi Hindistan'a genişliyor

Micron’dan stratejik yatırım: Çip üretimi Hindistan’a genişliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Micron'Dan Stratejik Yatırım: Çip Üretimi Hindistan'A Genişliyor 1 Dünyanın sayılı yarı iletken üreticilerinden Micron, üretim yelpazesini her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Artık de dev üretici, Hindistan’da yeni bir çip paketleme ve birleştirme tesisi için çalışmalara başladı. Yeni tesis, 1 milyar doları aşan bir yatırımla Hindistan hükümetinin onayını bekliyor. İşte ayrıntılar

Üretim Hindistan’a genişliyor

Bildirilenlere nazaran Micron’un yeni üretim tesisi, Hindistan’ın Ahmedabad ve Sanand bölgeleri arasında 300.000 metrekarelik bir yere konumlandırılacak. Bununla birlikte ismi açıklanmayan bir hükümet kaynağı, yeni tesisin montaj, test, işaretleme ve paketleme ile birlikte data depolama aygıtlarının üretiminden sorumlu olacağını bildirdi. Rapora nazaran Micron, birkaç hafta içinde resmi bir açıklama yapmayı planlıyor. 

Yeni yatırımın ayrıntılı detayları ise şimdi açıklanmadı. Fakat yeni tesisin, Micron’un halihazırda Japonya, Malezya, Tayvan, Singapur ve Çin üzere ülkelerde faaliyette yahut geliştirme etabında olan 11 farklı tesis ortasına katılacağını söyleyebiliriz. Bilmeyenler için Micron, dünyanın en büyük DRAM, katı hal şoförleri ve flaş bellek üreticilerinden biri pozisyonunda. Yeni yatırımın ise yarı iletken rekabetine sürat kazanmadırması bekleniyor..

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar