Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaArtık dava açma sırası X'te! Elon Musk avukatlara tam yetki verdi

Artık dava açma sırası X’te! Elon Musk avukatlara tam yetki verdi

AB 587 olarak bilinen yasa, toplumsal medya şirketlerinin nefret söylemi, aşırıcılık, yanlış bilgilendirme ve öteki meselelerle nasıl başa çıktıkları ve şirket içi denetleme süreçleriyle ilgili detaylar hakkında bilgi yayınlamasını gerektiriyor.

X’in avukatları yasanın anayasaya ters olduğunu ve sansüre yol açacağını savunuyor. Şirket, dava dilekçesinde bunun “X Corp. üzere şirketlere anayasal olarak korunan tabirleri kaldırmaları, şeytanlaştırmaları yahut önceliklerini kaybetmeleri tarafında baskı yapma maksadı ve olası tesirine sahip olduğunu” yazdı. “AB 587’nin asıl maksadı, sosyal medya platformlarına, Devlet tarafından sıkıntılı olarak görülen, anayasal olarak korunan muhakkak içeriği ‘ortadan kaldırmaları’ için baskı yapmaktır.”

Şimdi dava açma sırası X’te! Elon Musk avukatlara tam yetki verdi

X yasaya karşı muhalefetinde yalnız değil. Tedbir kimi aktivistler tarafından desteklense de, birtakım sanayi kümeleri AB 587’ye itiraz etti. Meta, Google, TikTok ve başka teknoloji şirketlerini temsil eden bir ticaret kümesi olan Netchoice, geçen yıl AB 587’nin makûs aktörlerin şirketlerden kaçmasına yardımcı olacağını savundu. güvenlik tedbirlerini artırıyor ve kurallarını uygulamalarını zorlaştırıyor.

Aynı vakitte AB 587’nin destekçileri büyük platformların şeffaflığının arttırılmasının gerekli olduğunu söyledi. AB 587’yi yazan Meclis Üyesi Jesse Gabriel, X’in davasına karşılık olarak, “@X’in saklayacak bir şeyi yoksa, o vakit bu yasa tasarısına itirazları olmamalıdır” dedi.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar