Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter yani X artık de saçma reklam seçimleriyle gündemde

Twitter yani X artık de saçma reklam seçimleriyle gündemde

Gizli reklamlar hakkında birinci rapor veren TechCrunch’a nazaran, son birkaç gün içinde kullanıcıların vakit çizelgelerinde bu formda etiketlenmeden reklamların göründüğüne dair çok sayıda rapor geldi.

Raporlarına ve bölüm kümelerinden gelen raporlara nazaran kullanıcılar, gönderiyi mahallî gönderi yerine fiyatlı reklam olarak tanımlayan tipik “Reklam” etiketini dışarıda bırakan çok sayıda reklam tespit etti. Tweetteki “…” menüsüne tıkladığınızda gönderilerin aslında reklam olduğu anlaşılıyor, bu da tweetin fiyatlı bir tanıtım olduğunu gösteriyor.

Etiketlenmemiş reklamlar, platformun takip etmedikleri hesaplardan gelen gönderileri takip eden vakit çizelgelerinde gösterdiğine inanan kullanıcıları rahatsız etse de, bu sorun tıpkı vakitte FTC ile ilgili daha fazla düzenleme problemine yol açma riski de taşıyor.

Twitter yani X artık de saçma reklam seçimleriyle gündemde

Gözlemci kümesi Check My Ads’in kurucu ortağı Nandini Jammi, son birkaç gündür Twitter hesabında örnekler paylaşıyor. Kar emeli gütmeyen küme, sorunu takip ediyor ve X kullanıcılarını buldukları örnekleri bildirmeye teşvik ediyor.

Etiketlenmemiş reklamların bir yanılgının mı yoksa şirket tarafından yapılan kasıtlı bir değişikliğin sonucu mu olduğu belirli değil.

Ancak Elon Musk’un şirketi devralmasından bu yana geçen yıl şirketin reklamcılık işinin çöktüğü bir sır değil. Musk yakın vakitte reklam gelirinin %60 düştüğünü söyledi ve bu düşüşten aktivistleri sorumlu tuttu. Şirket ayrıyeten yakın vakitte marka güvenliğini denetleyen iki üst seviye yöneticiyi de kaybetti; bu, reklamverenlerin büyük bir kaygı kaynağı ve platformdan çekilme nedeni olarak gösterdiği bir sorun.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar