Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilAsus, dünyanın birinci çift modlu oyun monitörünü duyurdu

Asus, dünyanın birinci çift modlu oyun monitörünü duyurdu

Asus, yakında piyasaya sürülecek olan ve CES 2024’te tanıtılacak yeni ROG Swift OLED PG32UCDP monitörü hakkında birinci bilgileri paylaştı. Bu monitörün en dikkat cazibeli özelliği, iki farklı ekran modu ortasında geçiş yapabilmesi: 4K çözünürlükte 240Hz ve Full HD’de 480Hz. Asus’un bu monitör için OLED paneli LG’den temin ettiği düşünülüyor.

ROG Swift OLED PG32UCDP monitörü ile tıpkı gün LG de Dual-Hz monitörünü duyurdu. Asus’un heyecan verici açıklamasının akabinde LG de UltraGear OLED oyun monitörleriyle rekabete katıldı. Bunlardan biri, hem 4K 240Hz hem de 1080p 480Hz destekleyen 32 inçlik OLED 32GS95UE monitörü. Bu monitör, geniş bir %98.5 DCI-P3 renk gamı, etkileyici 1.5 milyon:1 kontrast oranı ve ultra süratli 0.03ms reaksiyon mühleti üzere özelliklerle öne çıkıyor. LG, gelecek yıl UltraGear OLED 32GS95UE ve 39GS95QE üzere daha fazla çift modlu monitörü “Dual-Hz” teknolojisi serisi altında tanıtmayı planlıyor.

Asus, dünyanın birinci çift modlu oyun monitörünü duyurdu

Asus, bu yılın başlarında 31.5 inç OLED ekranlı, 1000 nit tepe parlaklık ve 4K 240Hz özelliklerine sahip ROG Swift OLED PG32UCDM monitörünü tanıttı. Bu monitörün Samsung paneli kullanması olası. En üst düzey monitör üreticilerinin hepsi, LG ve Samsung panellerini kullanarak 32 inç 4K 240Hz OLED monitörler sunmaya çalışıyor.

Tanıtım görüntüsünde gösterildiği üzere, ROG Swift OLED PG32UCDP monitörü, neredeyse çerçevesiz 32 inçlik bir panel ve sağlam bir üç ayaklı stand ile gelecek, muhtemelen DisplayPort 2.1 dayanağı ile. Şimdi fiyat etiketi açıklanmamış olsa da, yenilikçi teknolojisi nedeniyle fiyatının yüksek olacağını iddia etmek inançlı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar