Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunASUS ROG Ally Emülatör Konusunda Maharetli: PS3, Nintendo ve Xbox 360

ASUS ROG Ally Emülatör Konusunda Maharetli: PS3, Nintendo ve Xbox 360

Ummadık anda duyurulan ASUS ROG Ally uzun müddet lisanlardan düşmeyecek üzere görünüyor. Daha evvel bu avuç içi konsolun erken tarihli ayrıntılarına göz atmıştık. ASUS birtakım yayınlara ROG Ally konsolları gönderdi ve çeşitli incelemeler görmeye başladık.

YouTuber ETA Prime, taşınabilir oyun konsolunun emülasyon yeteneklerini öğrenmek için birtakım araştırmalar yaptı. Yayınlanan görüntüde görebileceğiniz üzere, ROG Ally’ın PS3 (genellikle emülasyonu zor), Nintendo Switch ve Xbox 360 oyunlarının üstesinden gelebildiği belirtiliyor.

ETA Prime ayrıyeten PPSSPP kullanarak PSP oyunlarını çarçabuk oynayabildiğini gösterdi. Dahası, bir Nintendo 3DS emülasyon platformu olan Citra’yı kullanarak 3DS emülasyonunda başarılı oldu. Bu sistemler donanım açısından daha az ihtiyaca sahip ve ROG Ally da zati tüm her şeyin üstesinden gelebilecek güce, özel bir SoC’e sahip.

Konsollar kelam konusu olduğunda, Dolphin kullanarak GameCube ROM’larını çalıştıran bir kesit de paylaşıldı. Ek olarak, Windows uyumlu bir PS2 emülasyon platformu olan PCSX2 sayesinde PlayStation 2 oyunları oynandı. Şimdi bitmedi. ETA Prime, CXBX ile Xbox, CEMU kullanarak WiiU ve Nintendo Switch’i emüle etmeyi başardı.

ASUS’un oyun aygıtı bildiğiniz üzere Windows işletim sistemiyle geliyor. Yani Steam erişimi de mümkün. Şayet emülatörlerle yakından ilgileniyorsanız, Ally’ın büyük bir potansiyeli olduğunu söylemek mümkün.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar