Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaYazılımDiscord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak!

Discord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak!

Özellikle de oyuncular tarafından tercih edilen, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformlarından Discord, 8. yıl dönümü için kutlamalara başladı. 15 Haziran’a kadar devam edecek kutlamalar kapsamında Discord kullanıcıları, platformdaki bazı özellikleri ücretsiz olarak kullanabilecekler. Ayrıca yıl dönümüne özel etkinlikler ve kampanyalar da Discord kullanıcılarına sunulacak. 

Discord’un resmi blog sayfasındaki açıklamalar, kullanıcıların hemen her konuda avantajlı bir ay geçireceklerini gözler önüne seriyor. Zira Discord’un ücretli abonelik paketi Nitro bünyesindeki bazı özellikler, 15 Haziran’a kadar ücretsiz olacak. Ayrıca bazı yeni emojiler de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Üstelik Discord, kutlamalar boyunca her hafta yeni etkinliklerle kaşımıza çıkacak.

İşte Discord’un 8. yılı için hazırladığı etkinlikler:

Şinasi Kaya: Discord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak! 1

Bazı Discord özellikleri ücretsiz oldu!

Discord tarafından yapılan açıklamalarda, Sketch Heads, Party ve Bobble League gibi daha önce Nitro kapsamında bulunan tüm özellikler, 15 Haziran’a kadar ücretsiz hale getirildi. Ayrıca Discord üzerinden oynanabilen oyunların da kilitleri açıldı. Kullanıcılar, bir görüşme sırasında ekranda görecekleri roket simgesine tıklayarak, diledikleri etkinliği başlatabilecekler.

Şinasi Kaya: Discord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak! 3

Nitro kullanıcılarına özel avantajlar sunulacak!

Discord, 8. yıl dönümü kutlamalarında Nitro abonelerini de unutmadı. Bu bağlamda; Discord Nitro kullanıcıları kutlamalara özel olarak hazırlanan avatar dekorasyonlarını kullanabilecekler. Ayrıca kullanıcılar, arkadaşlarına ücretsiz Nitro aboneliği de hediye edebilecekler. İki hafta geçerli olacak hediye abonelik, Nitro’nun tüm özelliklerini aktif hale getirecek. Her Nitro abonesi, en fazla 3 arkadaşı için hediye abonelik paylaşabilecek. 

Discord Town Hall sunucusuna özel etkinlikler oluşturuldu

Discord yöneticilerinin bulunduğu Town Hall isimli sunucu, 15 Haziran’a kadar özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Discord kullanıcıları, yöneticilerle bir araya gelerek oyunlar oynayacak, turnuvalara katılacaklar. Discord, bu süreçte bazı sürprizlerinin de olacağını belirtti. Discord Town Hall sunucusuna ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Discord markalı yepyeni giysi ve aksesuarlar oluşturuldu

Şinasi Kaya: Discord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak! 5

Discord bir süredir tekstil ürünleri ile aksesuar satışları da yapıyor. İşte bu kapsamda, 8. yıl dönümü için özel ürünler oluşturuldu. “DISXCORE” olarak isimlendirilen ve 17 Mayıs itibarıyla erişime açılacak tekstil ürünleri, sadece bu koleksiyona özel olacak. DISXCORE serisine buradan ulaşabilirsiniz. Burada önemli bir hatırlatma yapalım. Siteyi kontrol ettiğimizde Türkiye’den sipariş geçilebildiğini görüyoruz. Alışveriş yapmanız halinde gümrük vergisi de ödeyeceksiniz.

Riot Games, kutlamalara özel bir emoji paketi oluşturdu

Şinasi Kaya: Discord, 8. Yıl Dönümünü Etkinliklerle Kutlayacak! 7

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Riot Games de Discord’un doğum günü kutlamalarına dahil oldu. Bu bağlamda; Discord kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanabilecekleri 18 adet yeni emoji oluşturuldu. Dileyen tüm Discord kullanıcıları, bu emojileri indirip, kendi Discord uygulamalarına ekleyebilecekler. Riot Games imzalı emojilere buradan ulaşılabilir.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar