Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilAsus yeni ROG Phone modellerini resmen tanıttı

Asus yeni ROG Phone modellerini resmen tanıttı

Yakın zamana kadar oyun denildiği zaman akla bilgisayar ve konsol oyunları gelir, telefonlar üzerinden oynanan oyunlar denildiğinde ise sektöre uzak kişiler tarafından hala yılan oyununun zamanlarında kalındığı düşünülürdü.

Bununla birlikte artık mobil oyunlar da masadaki yerini aldı ve bu saatten sonra da Pazar payını pek de kaybedecek gibi görünmüyorlar. İşte bu durumun farkında olan birçok marka, daha kaliteli bir oyun telefonu arayışı içerisinde olan oyunseverlere yönelik yeni cihazların üzerinde çalışıyor.

Asus yeni ROG Phone modellerini resmen tanıttı

Bilgisayar dünyasında elde ettiği tecrübelerinden oyun telefonu pazarında kusursuza yakın bir şekilde faydalanan ASUS, yeni oyun telefonları ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu resmen tanıttı. Buna göre aslında her iki telefonun da özelliklerinin neredeyse birebir aynı olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin her iki telefon da karşımıza 6,78 inçlik AMOLED ekranla çıkarken, telefonların gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden aldığı anlaşılıyor. 12MP’lik bir ön kameraya sahip olan ROG Phone’nın iki yeni modelinin arka yüzeyindeki ana kamera görevi ise 50MP’lik sensöre verilmiş.

6.000mAh’lık bir bataryası bulunan telefonlarda ayrıca 65W’a kadar hızlı şarj desteğinin mevcut olduğunu hatırlatalım. Temelde neredeyse aynı özelliklere sahip olan iki telefonun arasındaki en önemli fark ise Pro modelinin arka yüzeyinde bulunan LED ekran ve standart modelde kullanılan 12GB’lık RAM’in aksinE bünyesinde bulundurduğu 18GB’lık bellek birimi.

Son olarak fiyatları hakkında da bir bilgi vermemiz gerekirse, Asus ROG Phone 6 modeli 999 Euro’dan satışa sunulurken, Pro modelinin satış fiyatı ise 1.299 Euro olarak duyuruldu.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar