Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaBilimBitcoin tekrar çakıldı, yatırımcı perişan

Bitcoin tekrar çakıldı, yatırımcı perişan

Meral Erden: Bitcoin Tekrar Çakıldı, Yatırımcı Perişan 1

Uzun süredir 40 bin dolar bandı üzerinde akümüle olmaya ve yukarı doğru güç toplamaya çalışan Bitcoin, devlet başkanları Nayib Bukele ve Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesi ile umutlanmıştı. Türkiye’nin hazinede Bitcoin tutacağı iddiaları sonrasında 43 bin dolar sınırını da geçen Bitcoin çok fena çakıldı.

Bitcoin fiyatı düşüşte

Dün toplantı beklentileri ile 43500$ seviyesine kadar yükselen ve umutları yeşillendiren Bitcoin, ne yazık ki toplantıdan beklenen sonuç çıkmayınca düşüşe geçti. Neredeyse 5000$ düşerek 38500$ sınırına kadar gelerek buradan tepki aldı. Yine hem kısa hem uzun on milyonlarca dolar pozisyon likidite oldu. Şu sıralar 38700$ bandında tutunmaya çalışıyor. 

Altcoin rallisini başlatması beklenen Ethereum ne yazık ki kendi rallisini başlatamadan 2800$ sınırına kadar indi ve buradan tepki aldı. Şu sıralar 2850$ sınırında geziniyor. İlk 100 içerisinde BTT hariç yüzde 10 civarında düşüşler yaşandı. 

Önümüzdeki günlerde FED toplantısının olması diğer bir sıkıntı. FED faiz arttırımının biraz erkene çekilebileceğini ima edince işler karışmıştı. Bu bakımdan önümüzdeki hafta Bitcoin için daha volatil geçecek. 
 

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar