Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaBilimBlackRock, Blockchain ETF’i İçin müracaatta bulundu

BlackRock, Blockchain ETF’i İçin müracaatta bulundu

Ulaş Utku Bozdoğan: Blackrock, Blockchain Etf’i İçin Müracaatta Bulundu 1

ABD’li bankacılık devi BlackRock, yeni bir Blockchain ve teknoloji ETF’si için başvuruda bulundu. BlackRock Blockchain ve teknoloji alanında çalışan şirketleri izleyecek yeni ETF için başvuru yaptı. Başvuruya göre söz konusu ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. 

ABD’li Bankacılık Devi BlackRock’tan ETF Başvurusu

Yönetimi altında 10 trilyon dolar değerinde varlık bulunan dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock yaptığı açıklamada Blockchain ve teknoloji alanında çalışan şirketleri takip eden bir endeksin performansını izlebilmesi için bir ETF başvurusu yaptı.

ETF, NYSE FactSet Global Blockchain Teknolojileri Endeksi’ni izleyecek. Yani bu endesk kapsamında; kripto para madenciliği, kripto para alım satım şirketleri ve borsaları veya kripto madenciliği sistemleri şirketleri yer alacak. ETF başvuruda şu ifadeler yer alıyor:

“ETF’in dayandığı endeks Blockchain teknolojisi şirketleri ve kripto para alım satımı ve borsalarından oluşuyor.”

BlackRock 2021 yılında, Bitcoin madencilik şirketleri Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’e 400 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar