Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaBluesky davetiyeleri rekor fiyatlara satılıyor!

Bluesky davetiyeleri rekor fiyatlara satılıyor!

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Twitter’a rakip bir uygulama olan Bluesky’i geliştirdi. Şimdi genel kullanıma açılmayan uygulama, davetiye aslına nazaran kullanıcılara sunuluyor. Fakat birçok kullanıcı bu davetiyeler için epey yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalıyorlar. Ortaya çıkan bilgilere nazaran, Bluesky davetiyeleri 400 ila 999 dolar ortasında değişen fiyatlarla satılıyor. Hatta kimi haberler, davetiye fiyatlarının 6.900 dolara kadar çıktığını argüman ediyor.

Bluesky’in merkezi olmayan bir yapıyı benimsemesi, Twitter’ın tahtını sallayabileceğine işaret ediyor. Bu yeni uygulama, Twitter’ın merkezileştirilmiş yapısına alternatif bir seçenek sunuyor. Ayrıyeten Bluesky’in şu anki durumu, Twitter’ın üstünlüğüne meydan okuduğunu ve gelecekte daha tanınan hale geleceğini öngörüyor.

Bluesky gümbür gümbür geliyor

Twitter, uzun yıllardır toplumsal medya dünyasında faal bir oyuncu olmaya devam ediyor. Lakin son vakitlerde platformun kimi kullanıcılar tarafından sansür ve müdahale hususlarında tenkitlere maruz kaldığı görüldü. Bu tenkitlerin yanı sıra, Twitter’ın diğer bir sorunu daha var: platforma erişim sağlamak için bir hesap açmak ve kullanmak epey kolay. Bu durum, uydurma hesaplar ve spam içerikler üzere sorunlara neden oluyor.

Bluesky, bu meseleleri ortadan kaldırmak için bir tahlil olarak ortaya çıktı. Davetiye aslına nazaran kullanıcı kabul eden uygulama, kullanıcıların daha özgürce bağlantı kurmasına ve gerçek ilişkiler kurmasına imkan tanıyor. Merkezi olmayan yapısı sayesinde, kullanıcılar daha az sansürlenmiş bir ortamda tartışma fırsatına sahip olacaklar.

Bluesky şimdi erken bir evrede ve geliştirme süreci devam ediyor. Lakin, Twitter’ın kurucusu tarafından geliştirilen bir uygulama olarak, Bluesky’in başarılı olma ihtimali bir epey yüksek üzere duruyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar