Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYazılımMozilla, uydurma eser yorumlarını tespit eden Fakespot'u satın aldı

Mozilla, uydurma eser yorumlarını tespit eden Fakespot’u satın aldı

Şinasi Kaya: Mozilla, Uydurma Eser Yorumlarını Tespit Eden Fakespot'U Satın Aldı 1 Fakespot, tanınan e-ticaret sitelerinde aldatıcı olan eser yorumlarını bulmayı kolaylaştıran, yıllardır kullanılan tanınan bir hizmet. Mozilla, artık Fakespot’u satın aldı ve teknolojisini tarayıcısına dahil edecek.

Mozilla’nın geliştirmeye devam edeceği Fakespot, yorumlar ortasında aldatıcı olma mümkünlüğü en yüksek olanları işaretlemek için, gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenimi sistemini kullanıyor. Böylelikle muhakkak kalıplarda uydurma yorumlarla arama motorlarında üst sıralarda görünmeyi hedefleyen siteler ortaya çıkıyor.

Fakespot, tarayıcı eklentisi olarak kullanılmaya devam edilecek ve web sitesi kapanmayacak. Şu an için tek bildiğimiz; Mozilla’nın bu aracı Firefox tarayıcısına entegre edecek olması. Nasıl çalışacağı hakkında şimdi bir bilgi paylaşılmadı. Muhtemelen bir online mağazaya girdiğimizde Firefox, Fakespot puanlarını bir yerde gösterecek. Fakespot, şu anda Amazon, Best Buy, eBay, Shopify üzere mağazalarda çalışıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar