Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOtomobilBMW elektrikli araba portföyünü genişletiyor

BMW elektrikli araba portföyünü genişletiyor

2019 yılında BMW, yeni bir elektrikli Küçük Cooper üreteceğini açıkladı. Bu araç, BMW ile Great Wall Motor ortasında kurulan yeni bir iştirakle Çin’in Jiangsu kentinde inşa edilen fabrikada üretilecekti. Bu fabrikanın yıllık üretim kapasitesi 160.000 araçla epey etkileyici. Elektrikli Küçük Cooper’ın temeli, 2014 yılında piyasaya sürülen üçüncü jenerasyon Mini Cooper’a dayanıyor.

Hafta sonu, BMW’nin Zhangjiagang’daki ortak üretim tesisinden birinci yerli elektrikli Küçük Cooper’ın banttan indirildiğine şahit olduk. BMW için bu kıymetli bir an, çünkü marka için Çin’deki yeni bir periyodun başlangıcını simgeliyor.

BMW elektrikli araba portföyünü genişletiyor

Aracın tasarımı, elektrikli bir güç aktarma organını barındıracak biçimde geniş ölçüde tekrar tasarlandı. Yeni bir ön yüz, kapalı bir ızgara ve yeni farlara sahip. Art kısım da büsbütün yenilendi; yeni stop lambaları ve tamponla donatıldı. Elektrikli Mini Cooper’ın iç yeri, standart Küçük Cooper’a epey benziyor, fakat birtakım değerli farklılıklar var. Örneğin, yeni bir dijital gösterge paneli ve navigasyon sistemli, geri görüş kameralı yeni bir bilgi-eğlence sistemine sahip.

Elektrikli Küçük Cooper, 184 beygir güç ve 270 Nm tork üreten tek bir elektrik motoruyla çalışıyor. Tek bir şarjla aracın 400 kilometreye kadar yol kat edebildiği belirtiliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar