Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobilApple güncelleme konusunu bir adım öteye taşıyor

Apple güncelleme konusunu bir adım öteye taşıyor

Apple, tüketicilere ulaşmadan evvel mağazalarda iPhone’ları evvelce güncelleme teknolojisi üzerinde çalıştığına dair haberlerle gündeme geliyor. Yıl sonuna kadar bu teşebbüsü başlatmayı planlıyor. Bu, iPhone’un kutusunu açmadan güncelleme yapabilen özel bir kablosuz ped ile gerçekleşecek.

Bu durum, bilhassa teknolojiye yabancı kullanıcıların sıkça karşılaştığı bir meseleye yanıt niteliğinde. Bir tüketici yeni bir iPhone satın aldığında, aygıtın en yeterli performans ve güvenlik için ekseriyetle çabucak bir yazılım güncellemesi gerekiyor. Bu değerli adımı birinci sefer iPhone kullanıcıları atlayabiliyor, bu da aygıtlarını potansiyel olarak savunmasız bırakıyor ya da en yeterli formda çalışmamasına neden oluyor.

Apple güncelleme konusunu bir adım öteye taşıyor

Ancak, bu gelişme üzerinde asıl merak konusu Apple’ın bu özelliği taşıyıcı ortaklarına da sunup sunmayacağı. Şirket, bu ileri teknoloji pedlerinin iPhone stoklayan başka perakende satış noktalarına gönderilip gönderilmeyeceğini netleştirmiş değil. Bu durum, tüketicilere sunulan tecrübenin üniversalliği konusunda bir boşluk yaratabilir.

Apple, bu mevzuda birinci adımı atan birinci şirket olabilir lakin Android üreticilerinin nasıl bir reaksiyon vereceği merak konusu. Sanki onlar da güncellenmiş bir tecrübe sunarak Apple’ı takip edecekler mi, yoksa bu, Apple’ırekabetçi akıllı telefon pazarında başka bir yere mi taşıyacak? Bu ortada, yeni bir iPhone kullanıcısıysanız, yazılım güncellemelerini kontrol etmek her vakit düzgündür. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek güncellemeleri denetim edebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar