Perşembe, Şubat 22, 2024
Ana SayfaOtomobilBMW, R 18 Roctane ve R 12 nineT'yi Tanıttı!

BMW, R 18 Roctane ve R 12 nineT’yi Tanıttı!

Alman otomotiv üreticisi BMW’nin motosiklet markası BMW Motorrad, chopper ve naked severlerin gözlerini dolduracak iki yeni motosikleti “R 18 Roctane” ve “R12 nineT”yi tanıttı. Her iki motosiklet de önümüzdeki yıl Türkiye’ye Borusan Otomotiv aracılığıyla getirilecek.

BMW Motorrad R 18 Roctane, markanın efsane R 5’inin izlerini taşıyan bir model olarak, BMW R 12 nineT ise markanın yüzüncü yılına özel bir model olarak satışa sunulacak. Gelin, iki modele de detaylı bir şekilde göz atalım.

Chopper sevdalılarının kalbini çalan BMW R 18 Roctane:

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 1

BMW R 18 Roctane, Avus metalik siyah gövde ve mat siyah görünümüyle BMW’nin geçmişine atıfta bulnuyor. Ayrıca daha önce R 18 Transcontinental modelinde bulunan Manhattan gövde rengi, opsiyonel olarak sunuluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 3

Motorun önünde 21 inç, arkasında ise 18 inçlik jantlar yer alıyor. Dev motor, BMW’nin bugüne kadar ürettiği en güçlü boxer modele ev sahipliği yapıyor. İki silindirli 1802 cc’lik motor, 91 beygir güç ve 150 Nm tork üretiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 5

Motor, chopper sevdalılarının konfor arayışında önemli bir etmen olan ortaya monteli ayaklığa da sahip. Bu sayede motor, kullanıcısına rahat ve aktif sürüş vadediyor.

Naked’ın dibine vuran BMW R 12 nineT:

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 7

BMW R 12 nineT ise BMW Motorrad’ın 90. yıl dönümüne özel üretilen R nineT’nin yerini alacak. 100. yıl özel modeli, 70’lerin ikonik motoru R 90 S’in sade yakıt tankı, koltuk ve arka çizgisini taşıyor. Klasik görünümlü sportif tasarım, çift susturuculu egzoz ve konik egzoz ucuyla taçlandırılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 9

R 12 nieT, 1200 cc’lik çift silindirli boxer motor taşıyor. Hava ve yağ soğutmalı çalışan motor, 109 beygir güç ve 115 Nm tork üretiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bmw, R 18 Roctane Ve R 12 Ninet'Yi Tanıttı! 11

Her iki yeni BMW motor da 2024 yılı içinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar