Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter'ın ismi bir skandala daha karıştı

Twitter’ın ismi bir skandala daha karıştı

Davacılar, şirketi lokal ve federal kanunları çiğnemekle ve genel merkezdeki birtakım odaları çalışanlar için yatak odalarına çevirme uğraşıyla bina maddelerini ihlal etmekle suçluyor.

Şehrin yetkilileri, şirket hakkında birinci olarak Aralık 2022’de, Forbes’in, çalışanının dinlenebileceği bir yer olması için birtakım konferans odalarını dönüştürdüğüne dair bir raporun akabinde şirket hakkında bir soruşturma başlattı. Hatırlarsanız, Elon Musk, bir dizi toplu işten çıkarmanın akabinde kalan çalışanlardan, “yüksek yoğunlukta uzun saatler” çalışmalarını bekleyen “son derece sert” bir ikaz ile Twitter’a bağlanmalarını istemişti. Çalışanlara yatak odaları hakkında hiçbir bağlam verilmediği bildirildi. Lakin, ültimatomuna dayanarak, Musk’ın çalışanların çok uzun saatler çalışmasını beklediği ve gece boyunca dinlenecekleri yahut uyuyacakları bir yere gereksinim duyacakları sonucuna varılabilir.

Twitter’ın ismi bir skandala daha karıştı

Davacılardan biri, Twitter’da global tasarım ve inşaatın eski baş proje yöneticisi Joseph Killian. Killian, Musk’ın takımının, uyumaya çalışan çalışanı rahatsız ettikleri için harekete hassas ışıkları kaldırmak da dahil olmak üzere bina kurallarını ihlal etmesi talimatını verdiğini söyledi. Görünüşe nazaran şirketin mesken sahibi talebi reddetti lakin yeniden de müsaadesiz olarak ışıkları kapatmak için bir elektrikçi tutmak zorunda kaldı.

Killian ayrıyeten, takımı birinci müdahale takımlarının odalara girmesini engelleyeceği konusunda uyarmasına karşın, acil durumlarda kilidi otomatik olarak açılmayan uyku kısımları için daha ucuz kilitler takmasının söylendiğini de sav etti. Killian’ın o gün işi bıraktığı bildirildi lakin daha sonra öbür biri kelam konusu kilitleri taktı. Buna ek olarak Killian, şirketi, planlanan değişiklikleri Twitter merkezini ziyaret eden kent müfettişlerine açıklamamasını söylemekle suçladı. Dava, müfettişlerin sırf yatakları ve yeni mobilyaları gördüklerini ve ihlaller hakkında hiçbir fikirleri olmadığını belirtiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar