Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOtomobilBYD, Avrupa'yı fethetmeye hazırlanıyor

BYD, Avrupa’yı fethetmeye hazırlanıyor

BYD, sürdürülebilir ulaşım sistemine olan geçişte değerli bir rol oynaması beklenen yeni elektrikli otobüs inovasyonlarını tanıttı. Bu inovasyonlar ortasında; Brüksel, Belçika’da düzenlenen Busworld ticaret fuarında sergilenen, yaklaşık 14 metre uzunluğundaki bir elektrikli çift katlı otobüs ve 12-metrelik kent otobüsünün yeni jenerasyonu bulunuyor. Elektrikli çift katlı otobüs, azamî 80 yolcu kapasitesine sahip. Otobüsün gücünü BYD’nin Bıçak Bataryası sağlıyor. Bu batarya, otobüsün şasisine entegre edilerek daha fazla iç yer sunuyor. Bu çift katlı otobüs, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar sürüş menziline sahip.

BYD, Avrupa’yı fethetmeye hazırlanıyor

Ayrıca, BYD’nin eBus B12 olarak bilinen 12-metrelik kent otobüsünün yeni kuşağı de tanıtıldı. Bu otobüs, BYD’nin kendi markası altındaki birinci modeldir ve entegre Bıçak Bataryalı şasiye sahiptir. eBus B12, 500 kWh azamî batarya kapasitesine sahip olup, tek bir şarjla 600 kilometreye kadar menzil sunmaktadır. Bu iki yeni otobüs de BYD’nin en son elektrikli araç teknolojisi ile donatılmıştır. Bu teknolojiler ortasında; BYD’nin akıllı sürüş yardım sistemi ve araçtan her şeye (V2X) irtibat sistemi bulunuyor.

BYD’nin yeni elektrikli çift katlı otobüsünün 2024 yılının başlarında Avrupa’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. 12-metrelik kent otobüsünün yeni jenerasyonu ise 2024 yılının ortasında Avrupa’da kullanıcılara sunulacak. BYD’nin bu otobüsleri, bilhassa Avrupa’nın sürdürülebilir ulaşım sistemine geçiş sürecinde epey değerli bir role sahip olacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar