Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaOtomobilBYD portföyüne yeni otomobiller eklemeye devam ediyor

BYD portföyüne yeni otomobiller eklemeye devam ediyor

Çinli araba üreticisi BYD, Han DM-i Şampiyon Sürümü ve Han DM-p İlahlar Savaşı Sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şampiyon Sürümü’nün fiyatı 189,800 ila 249,800 yuan ($27,000 ila $36,000) ortasında belirlendi, İlahlar Savaşı Sürümü ise 289,800 yuan ($42,000) fiyatla alıcılarını bekliyor. Birinci modelin fiyatının 10,000 yuan düştüğü belirtildi. BYD için bu lansman, eser yelpazesini genişletme ve müşterilere elektrikli araç pazarında daha fazla seçenek sunma ismine değerli bir dönüm noktası oluşturuyor.

Her iki otomobil modeli ortasındaki farklılıklar, bir dizi yükseltme ile bariz hale geliyor. Han DM-i Şampiyon Sürümü artık 200 km menzilli bir saf elektrikli varyant sunuyor. Öte yandan, Han DM-p Rabler Savaşı Sürümü, sürüş tecrübesini güzelleştiren DiSus-C akıllı amortisör gövde denetim sistemi ile donatıldı.

BYD ayrıyeten, Han DM-i Şampiyon Sürümü’ne Buz Mavisi ismini verdikleri yeni bir renk seçeneği ekledi. FSD değişken amortisör süspansiyon sistemi, standart bir özellik olarak sunulurken, kimi modeller için DiSus-C akıllı amortisör gövde denetim sistemi seçeneği de bulunuyor. Bu donanımın daha sonra bir OTA güncellemesiyle aktifleştirilmesi planlanıyor.

BYD portföyüne yeni otomobiller eklemeye devam ediyor

Boyutlar açısından, Han DM-i Şampiyon Sürümü 4975 mm uzunluk, 1910 mm genişlik, 1495 mm yükseklik ve 2920 mm dingil açıklığına sahip. Bu özellikler, aracın istikrarlı ve geniş dizaynını vurguluyor.

Aracın özelliklerine bakıldığında, geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilen yüksek verimli bir ısı pompası klima, cep telefonu NFC araba anahtarı ve BSD kör nokta izleme sistemi üzere özellikler ön plana çıkıyor. W-HUD head-up display de şoförlere seyahat sırasında net ve kullanışlı bir bilgi ekranı sağlıyor.

Güç bakımından, yeni model, bir bıçak pil ve 1.5Ti motorun birleşiminden oluşan bir destek edilebilir hibrit sistem kullanıyor. BYD, saf elektrikli bir menzile sahip 121 km versiyonunu sürdürürken, birebir vakitte 200 km’ye kadar genişletilmiş saf elektrikli bir menzil sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar