Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaMeta’nın, Twitter rakibi uygulaması önümüzdeki ay gelebilir

Meta’nın, Twitter rakibi uygulaması önümüzdeki ay gelebilir

Bu noktada, Meta’nın Twitter’a rakip olmak için kendi platformunu oluşturduğu uzun vakittir söyleniyor. Dijital medya pazarlama uzmanı Lia Haberman’a nazaran, aylarca süren spekülasyonlardan sonra nihayet söylentilerle uyumlu kimi gelişmeler var.

Haberman, uygulamanın tamamlanmak üzere olduğunu ve haziran ayı sonuna kadar gelebileceğini söylüyor. Meta’nın platformu tartışmak için seçkin içerik oluşturucularla görüştüğünü söylüyor. Bu içerik oluşturuculardan biri, Haberman’a yakında çıkacak uygulama hakkında her türlü bilgiyi sağladı ve buna “Düşünceleriniz için Instagram” ismini verdi.

Tüm platform tanınan fotoğraf paylaşım toplumsal ağından kopyalanmış üzere göründüğü için Instagram burada gerçek söz. Merkezi olmayan uygulamanın, kullanıcı isimleri ve şifreler üzere mevcut Instagram parametreleriyle çalıştığı söyleniyor. Halihazırda bir Instagram hesabınız varsa, çabucak kaydolabilmeli ve mevcut takipçilerinizle otomatik olarak senkronize olabilmelisiniz. İşlemciniz, biyografiniz ve doğrulamanızın tümü IG’den taşınmalıdır. Haberman, engellenen Instagram hesaplarının ve gizlenen sözlerin bile yeni platforma aktarıldığını söylüyor.

Bu ayrıyeten, Mastodon üzere öbür platformlarla entegre olacak merkezi olmayan bir uygulama olacak biçimde ayarlanmış; bu, uygulamalar ortasında daima geçiş yapmak zorunda kalmadan birden çok hizmette kullanıcılarla etkileşim kurabilmeniz gerektiği manasına geliyor. Rapor, metin güncellemelerinin 500 karakterle sonlu olacağını gösteriyor; bu, bir Instagram başlığından daha az lakin yeniden de alaycı bir yorum yapmak için gereğince uzun.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar