Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOtomobilBYD'nin tanıttığı yeni modeli herkesin beğenisini kazandı

BYD’nin tanıttığı yeni modeli herkesin beğenisini kazandı

Yeşil teknolojide global bir başkan olan BYD, Şili’de büsbütün elektrikli bir sedan olan BYD Seal’ı tanıttı. Şık ve sportif bir sedan olan BYD Seal, BYD’nin Şili’de piyasaya sürdüğü altıncı modeldir. Onu farklı kılan özelliği, dünya üzerinde bu çeşit bir özelliğe sahip birinci seri üretim aracı yapmak üzere, öncü CTB pil gövde entegrasyon teknolojisidir. BYD’nin e-platform 3.0 üzerine inşa edilen Seal, güvenlik, sürüş ve verimlilikte ilerlemeler vaat ediyor ve tasarım öğeleri Ocean X konsept aracından ilham alıyor.

Motor kaputunun altında Seal, etkileyici 82.56 kWh kapasiteli yüksek güvenlikli bıçak piller ile donatılmıştır ve bu, WLTP standartlarına nazaran yaklaşık 520 kilometre üzere dikkate kıymet bir menzil sağlar. Çift motorlar, Seal’in 0’dan 100 km/s’ye yalnızca 3.8 saniyede hızlanmasını sağlayan, çarpıcı 523 beygir gücünde güç üretir. iTAC akıllı tork denetim sistemi ile donatılmış olan Seal, yolda gelişmiş güvenlik ve üstün sürüş performansı sağlar.

BYD’nin tanıttığı yeni modeli herkesin beğenisini kazandı

BYD Dolphin EV’nin yanı sıra BYD, Singapur’da BYD Seal’in sağdan direksiyonlu versiyonlarını ve Brezilya’da BYD Dolphin’i tanıttı. Ayrıyeten, BYD, Özbekistan Cumhuriyeti Yatırım, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile bir yatırım muahedesi imzalayarak milletlerarası izini pekiştirdi. Bu stratejik adım, BYD’nin denizaşırı pazara girişini işaret eder ve şirketin dünya genelinde sürdürülebilir nakliyecilik tahlillerine olan bağlılığını vurgular.

BYD Seal ile firma, inovasyon ve etraf şuurunu harmanlamış bir tasarım yaratmıştır. Elektrikli araçlar, otomotiv sanayisini devrimleştirirken, BYD Seal, elektrikli araçların başarabileceği sonları zorlayarak, ekolojik nakliyeciliğin yeni bir devrini müjdeliyor. Global genişleme ve stratejik muahedeler ufukta belirirken, BYD’nin sürdürülebilir bir gelecek vizyonu yalnızca bir kavram olmaktan çıkıp elle tutulur bir gerçekliğe dönüşüyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar