Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaYazılımCall of Duty, yıllık çıkış modelini bırakabilir

Call of Duty, yıllık çıkış modelini bırakabilir

İnanç Can Çekmez: Call Of Duty, Yıllık Çıkış Modelini Bırakabilir 1

Uzun yıllardır, her sene Ekim/Kasım ayında yeni bir Call of Duty oyunu görmeye alıştık. Call of Duty, her sene yüksek satışlara ulaşsa da son yıllarda seri, hayranlardan ciddi anlamda tepki çekmeyi başardı. Call of Duty Vanguard ve Warzone Pacific’in sorunları nedeniyle Activision, 2.Sezon’u ertelemek zorunda kalmıştı. Görünüşe göre geliştiriciler ve Activision, Call of Duty serisinin problemlerinin farkında.

Her sene yeni bir Call of Duty görmeyebiliriz

Her sene Call of Duty çıkışına alışmış olsak da birçok hayran, Call of Duty’nin bu modeli bırakmasını istiyor. Bloomberg’e göre Activision Blizzard yöneticileri, sonunda bu modeli terk etmeyi düşünüyor. Bloomberg’e göre bu konuda kesin bir karar verilmiş değil ancak konuşmalar sürüyor. Ayrıca Call of Duty’nin geliştirici stüdyolarının da bu fikri desteklediği gelen bilgiler arasında. Call of Duty, yıllık modeli terk ederse geliştiricileri oyunları geliştirmek ve test etmek için daha çok süre verecektir ve oyunlar büyük eleştirilere maruz kalmayacaktır.

Call of Duty, yıllık modeli terk edecek olsa bile bir süre oyuncuları etkilemeyecek gibi gözüküyor. 2019 yılında çıkan ve ciddi satışlar toplayan Call of Duty Modern Warfare’in devam oyunun 2022 yılının Ekim veya Kasım ayında gelmesi bekleniyor. Modern Warfare II’nin ertelnme ihtimali de oldukça düşük gözüküyor.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar