Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilÇentiksiz yahut kamera deliği olmayan, Face ID'yi ekranın altına gömen tam ekranlı...

Çentiksiz yahut kamera deliği olmayan, Face ID’yi ekranın altına gömen tam ekranlı bir iPhone’u ne vakit görebiliriz?

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone hakkında ortaya attığı iddialara bir yenisini daha ekledi. Ama bu kez konu iPhone 14 değil. Kuo’ya göre 2024 yılında eksiksiz (çentiksiz veya deliksiz) bir ekrana sahip yeni bir iPhone görebiliriz.

Kuo, o zamana kadar Apple’ın ileri teknoloji cihazları için hem öne bakan kamerasını hem de Face ID’sini ekranın altına taşımaktan mutlu olabileceğini ve bunun da iPhone 16 Pro’yu böyle bir yükseltme için olası ilk aday haline getireceğini söylüyor.

Kuo tarafından gönderilen bir çift tweet’te ortaya çıkan bu tahmin, iki yıl içinde ekran altı parmak izi okuyuculu yeni iPhone’ların piyasaya sürülmesinin pek olası olmadığını söyleyen yorumlarıyla da bağlantı kuruyor. Kuo’nun düşüncesine göre, Touch ID’ye dönüş talebinin artması çoğunlukla maske takmanın yükselişine bir yanıt olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak Apple, Face ID’nin bu yılın başlarında maskelerle daha iyi çalışmasını sağlayan güncellemesini yayınladı. Bu da, şikayetlerin büyük oranda ortadan kalkması ile sonuçlandı.

Face ID’nin maske ile kullanılabilir olması, Touch ID’nin gerekliliğini büyük oranda ortadan kaldırıyor. Ancak buradaki önemli soru, Apple’ın ne zaman Face ID için ekran altı bir kamera kullanmaya başlayacağı oluyor. Teknoloji hızla gelişiyor olsa da, halen tamamen sorunsuz bir ekran altı kamera görebilmiş değiliz. Şu anda var olan ekran altı kameralar büyük oranda kullanılabilir olsa da, iPhone serisinde alışılmış yüksek kaliteyi sunamıyor. Bu yüzden Apple’ın bu teknolojiyi kullanmak için, geçmişte diğer teknolojilerde yaptığı gibi, çok daha fazla iyileşmesini bekleyeceği tahmin edilebilir.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar