Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaİnternetChrome değişik bir görünüme kavuşuyor!

Chrome değişik bir görünüme kavuşuyor!

Google’ın yaygın olarak kullanılan tarayıcısı, önümüzdeki haftalarda Material You tasarım lisanını temel alan bir güncelleme alacak ve Chrome Lider Yardımcısı Parisa Tebriz’in bir blog gönderisine nazaran bu güncelleme “okunabilirliğe odaklanan, yenilenmiş simgeleri ve sekmelerinizi ve araç çubuğunuzu daha düzgün tamamlayan yeni renk paletlerini içerecek. ”

Yeni bir görünüme kavuşan tek şey Chrome’un kendisi değil; Google, Chrome Web Mağazası’nın arayüzünü de birtakım Material You tasarım yetenekleriyle (ve yuvarlatılmış köşelerle) güncellemeye hazırlanıyor ki bu değişiklikler aslında genel önizlemede bir müddettir yayında (geçen hafta 9to5Google tarafından fark edildiği gibi).

Chrome farklı bir görünüme kavuşuyor!

Google ayrıyeten web’de gezinirken inançta kalmanıza yardımcı olmak için Chrome’daki İnançlı Tarama araçlarında da kimi güncellemeler yapıyor. Potansiyel olarak tehlike arz eden bir siteye gittiğinizde, Google şu anda o siteyi mahallî olarak depolanan ve her 30 ila 60 dakikada bir güncellenen bir listeyle karşılaştırarak denetim ediyor.

Ancak önümüzdeki haftalarda bunun yerine siteleri gerçek vakitli olarak Google’ın makûs siteler listesine nazaran denetim edecek, yani yapılacak bu değişiklik, sırf birkaç dakika evvel oluşturulmuş makûs hedefli bir siteye gitmenizi engelleyebilir. Tabriz, “Tehditlerin tanımlanması ve önlenmesi ortasındaki süreyi kısaltarak, makus maksatlı yazılımlara ve kimlik avı tehditlerine karşı %25 oranında daha güzel muhafaza görmeyi bekliyoruz” diyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar