Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOtomobilTesla'nın 25.000 dolarlık 'yeni kuşak arabası' Cybertruck dizaynına sahip olacak

Tesla’nın 25.000 dolarlık ‘yeni kuşak arabası’ Cybertruck dizaynına sahip olacak

25.000 dolarlık arabanın, Tesla’nın birinci defa 2019’da tanıttığı köşeli kamyonet Cybertruck üzere fütüristik bir dizayna sahip olduğu bildiriliyor. Cybertruck’ın bu yıl üretime başlayacağı ve 2024’te uygun ölçekte üretime başlayacağı söyleniyor.

Bu, Tesla’nın 25.000 dolarlık bir elektrikli araba planlarını birinci defa duymuyoruz. Musk 2018’de bunun üç yıl içinde mümkün olacağını söyleyerek bunun kelamını vermişti. Daha uygun fiyatlı bir MESKEN gayesi 2020’de bir kere daha yinelendi. Model 3’ün de 35.000 dolar olacağı kelamı verildi lakin Tesla’nın yeni, daha değerli bir elektrikli araç uğruna yepyeni planını sonlandırmasından birkaç ay evvel yüksek bir fiyatla piyasaya sürüldü.

Tesla’nın 25.000 dolarlık ‘yeni kuşak arabası’ Cybertruck dizaynına sahip olacak

Musk’un yepyeni 25.000 dolarlık elektrikli otomobil planı yerine gerçek manada otonom bir robotaksi için baskı yaptığı bildirildi. Robotakslar, aynasız, pedalsız ve direksiyonsuz araç sahipliğine olan bağımlılığı azaltmak için tasarlandı ve 25.000 dolarlık arabayı gereksiz hale getirecek. Isaacson’a “Robotaksi Tesla’yı on trilyonluk bir şirket yapan üründür” dedi. “İnsanlar yüz yıl sonra bu anı konuşacak.”

Tesla’nın mühendisleri projeye kuşkuyla yaklaştılar ve direksiyon simidi daha sonra çıkarılabilecek bir robotaksi oluşturup oluşturmamayı tartışıyorlardı; Tam Otomatik Sürüşün (FSD) hazır olmayacağından yahut düzenleyicilerin bu türlü bir arabayı onaylamayacağından korkuyorlardı. 25.000 dolarlık KONUT planını farklı bir proje olarak sessizce canlı tuttuktan sonra mühendisler sonunda Musk’ı, Tesla’nın şirketin “yeni nesil” modelinde biri direksiyonlu ve oburu robotaksi olarak 25.000 dolara satılan bir kitlesel pazar aracı yapabileceğine ikna ettiler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar