Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaMobilChrome'un iOS sürümü değerli bir güncelleme aldı

Chrome’un iOS sürümü değerli bir güncelleme aldı

Google, ilgili uygulamaya geçmeden Harita adreslerini görme, Takvim aktiflikleri oluşturma ve belli metinleri çevirme seçeneğiyle iOS için Chrome’u güncelliyor. Bir restoranın yerini bulabilir, kendinize o restoranı ziyaret etmeyi hatırlatabilir ve menüyü tek bir yerden inceleyebilirsiniz.

Gelecekteki bir güncelleme ayrıyeten Google Lens’i de değerli ölçüde daha kullanışlı hale getirecek. Yeni fotoğraflar çekmek yahut sinema rulonuzdan çizim yapmak için kameranızla arama yapma seçeneğine sahip olacaksınız. Android’de olduğu üzere, bir çiçek yahut olmazsa olmaz bir ceket görür ve onu çabucak bulmak isterseniz özellik size yardımcı olacak. İşlevsellik “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak.

Chrome’un iOS sürümü değerli bir güncelleme aldı

Haritalar’da yol tanımı almak yahut seyahat planınızı yönetmek üzere daha gelişmiş fonksiyonlar için tekrar de Google’ın özel uygulamalarını kullanmanız gerekecek. Bununla birlikte, güncellemeler, Chrome’u birebir anda birden fazla uygulama çalıştırmaya kıyasla vakitten (ve pil ömründen) tasarruf sağlayan her şeyi yapabilen bir uygulama haline getirmeli. Bu da Chrome’u iPhone’unuzun varsayılan tarayıcısı olarak Safari’den daha cazip hale getirebilir.

Güncelleme, Google’ın Chrome Aksiyonlarını yahut göz atma bilgilerinizi temizleme ve ayarları denetim etme üzere tanınan tarayıcı vazifeleri için metin tabanlı kısayolları sunmasından kısa bir mühlet sonra geldi. Kısaca söylemek gerekirse, şirket Chrome’u daha güçlü bir kullanıcı aracı haline getirmeye çalışıyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar