Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaYazılımDreamWorks Render Programı MoonRay Açık Kaynak Kodlu Oluyor

DreamWorks Render Programı MoonRay Açık Kaynak Kodlu Oluyor

Animasyon denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan DreamWorks, son yıllarda elindeki bazı teknolojileri açık kaynak kodlu hale getirmişti. Firma limdi de animasyon departmanının kullandığı bazı araçları ücretsiz olarak insanların kullanımına açmaya hazırlanıyor.

DreamWorks Animation’dan gelen açıklamalara göre MoonRay adlı ışın izleme render programı, bu yılın ilerleyen zamanlarında açık kaynak kodlu hale getirecek. Üstelik firma, Arras bulut render çerçevesini de ana kodla birlikte açacak.

DreamWorks, MoonRay’in daha da gelişmesini bekliyor

İnanç Can Çekmez: Dreamworks Render Programı Moonray Açık Kaynak Kodlu Oluyor 1

Konuyla ilgili bir açıklama yapan DreamWorks Küresel Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Pearce, 10 yıldan uzun bir süredir geliştirilen MoonRay’ın vektörleştirilmiş, dağıtılmış, iş parçacıklarına bölünmüş ve paralelleştirilmiş kodlarını paylaşmaktan heyecan duyduklarını açıkladı. Render konusundaki ilginin gittikçe geliştirğini belirten Pearce, MoonRay’ın bu talebe cevap verebileceğini, firmanın da açık kaynak kodlarına olan desteğini göstermeye devam edeceğini söyledi. Pearce ayrıca topluluk katılımlarıyla kodun daha da gelişmesini beklediklerini ifade etti.

MoonRay son dönemde DreamWorks tarafından çok kullanılan programlardan biri olarak dikkat çekiyor. Bu programın kullanıldığı yapımlar arasında How to Train Your Dragon: The Hidden World, Croods: A New Age, The Bad Guys ve yeni gelecek olan Puss In Boots: The Last Wish gibi eserler yer alıyor. Bakalım hobi olarak animasyon ile uğraşan kişiler, DreamWorks’ün kullandığı araçlarla aynı seviyede animasyon projelerine ne zaman imza atacaklar. Siz de animasyon yapmakla ilgileniyorsanız bu bağlantıdan erken erişim talebinde bulunabilirsiniz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar