Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaOtomobilEfsane geri dönüyor! Honda S2000 açıklaması heyecan yarattı!

Efsane geri dönüyor! Honda S2000 açıklaması heyecan yarattı!

Spor otomobil denince akla gelen birinci markalardan biri Honda oluyor. Bilhassa de Honda S2000 modeli, Türkiye’deki gençlerin düşlerini süslüyor. Lakin kelam konusu arabanın hudutlu sayıda olmasından ötürü fiyatları epey yüksek seviyelerde ve Türkiye’deki kullanıcıların bu arabaya ulaşması hiç kolay değil. Yeniden de bu haber heyecan uyandırabilir. Çünkü Honda tarafından yapılan bir açıklama, efsane modelin tekrar üretilebileceğine işaret ediyor.

Efsane geri dönüyor! Honda S2000 açıklaması heyecan yarattı!

Yapılan açıklamaya nazaran Honda, markanın 75. yıl dönümüne özel bir model piyasaya sürecek. Ortaya atılan güçlü tezler ise, bu modelin Honda S2000 olacağı istikametinde. Eski modele yapılacak olan ufak dokunuşlar ile oluşturulması mümkün bu yeni model, elbette günümüz şartlarına uygun bir alt yapı ve donanımsal özelliklere sahip olacak.

Bilindiği üzere Honda, 50. yılına özel olarak da S2000 modelini üretmişti. 75. Yıla özel üretilecek olan arabanın de Honda S2000 ismini taşımasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Aracın 8 ileri tam otomatik şanzıman ve 315 beygir gücünde olan akaryakıtlı bir motora sahip olması beklentiler dahilinde. Yeni Honda S2000 Türkiye pazarına gelir mi, gelirse ne kadarlık bir fiyata gelir bu husus hakkında ise şimdi rastgele bir şey söylemek için çok erken.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar