Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilPixel telefonlar için beklenen güncelleme yayınlandı: İşte ayrıntılar

Pixel telefonlar için beklenen güncelleme yayınlandı: İşte ayrıntılar

Ulaş Utku Bozdoğan: Pixel Telefonlar Için Beklenen Güncelleme Yayınlandı: İşte Ayrıntılar 1 Kimi Google Pixel kullanıcılarının yaşadığı süratli pil tüketimi ve çok ısınma problemini gideren güncelleme yayınlandı. Pixel 6 ve 7 serisini etkileyen sorunun kaynağının Google uygulaması olduğu onaylandı.

Google, Google uygulamasındaki art uç değişikliğinin Android aygıtların alt kümesinde pilin tükenmesine neden olduğunu doğruladı. Topluluğun bildirimine nazaran çok ısınma münasebetiyle da süratli pil tüketimine neden olan öge; Google uygulaması dışında Mayıs 2023 güncellemesi.

Sunucu taraflı güncellemeyle çözüldü

Google, sorunun tüm aygıtlar için giderildiğini, rastgele bir uygulama yahut sistem güncellemesi gerekmediğini söylüyor. Yani, sorunu gideren sunucu taraflı bir güncelleme; kullanıcının rastgele bir süreç yapması gerekmiyor.

Google’ın açıklaması şu tarafta: “Yakın vakitte Google uygulamasında yapılan art uç değişikliği, istemeden de olsa Android aygıtların alt kümesinde daha süratli pil tüketimine neden oldu. Sorunun farkına vardıktan kısa bir müddet sonra bir güncelleme yayınladık. Etkilenen kullanıcılar, aygıtlarının olağana döndüğünü fark edecektir. Bu düzeltme, uygulama güncellemesi gerektirmiyor.”

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar