Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk bir kere daha davalık oldu! Bu kaçıncı?

Elon Musk bir kere daha davalık oldu! Bu kaçıncı?

SEC’in soruşturması, Musk’ın o vakitler halka açık bir şirket olan Twitter’daki payını gecikmeli olarak açıklamasına ait bir soruşturma başlattığı 2022 yılına kadar uzanıyor. Musk, Twitter’daki yatırımını açıklayan ABD menkul değerler kanunu uyarınca gerekli evrakları sunmakta 10 gün gecikti. Gecikme ona 156 milyon dolar kazandırdı fakat tıpkı vakitte onu eski Twitter hissedarlarının toplu davasının gayesi haline getirmiş olabilir.

Musk’ın geçen ay bahisle ilgili SEC soruşturmasında tabir vermesi planlanmıştı. Lakin Musk, San Francisco’da planlanan toplantıya katılmadı ve daha sonra SEC yine planlamaya çalıştığında “ifadeye katılmayı büsbütün reddetti”. Düzenleyici artık San Francisco federal mahkemesinden Musk’ı mahkeme celbine uymaya zorlamasını istiyor.

Elon Musk bir defa daha davalık oldu! Bu kaçıncı?

Bu Musk’ın kendisini yıllar boyunca tekraren alay ettiği SEC’in karşısında bulduğu birinci sefer değil. Tesla CEO’su, elektrikli araba üreticisini özel hale getirmek için “fon temin ettiğini” sav eden 2018 tarihli makus şöhrete sahip bir tweet nedeniyle menkul değer dolandırıcılığıyla suçlanmıştı. Musk sonunda SEC ile anlaşarak 20 milyon dolar para cezası ödedi ve Tesla’nın idare konseyi başkanlığından vazgeçti. Bununla birlikte Musk, SEC muahedesinin, Musk’un Tesla ile ilgili kimi tweet’lerini imzalamak için kelamda “Twitter bakıcısı” gerektiren bir kararıyla hala çaba ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar