Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOtomobilElon Musk: Tesla, 2 Yeni Model Üzerinde Çalışıyor!

Elon Musk: Tesla, 2 Yeni Model Üzerinde Çalışıyor!

Elektrikli otomobil dünyasının önemli temsilcilerinden Tesla, geçtiğimiz gün bir etkinlik gerçekleştirdi. Şirket hissedarları ile yapılan bu olağan etkinliğe katılan CEO Elon Musk, markanın geleceğe yönelik planları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Musk, Tesla’nın iki yeni otomobil üzerinde çalıştığını duyurdu. Elon Musk, konuyla ilgili açıklamalarında “Yeni bir ürün geliştirdiğimizi vurgulamak istiyorum.” dedi. Ayrıca Elon Musk, bir süredir gündemde olan Roadster ile ilgili de konuştu.

Aslına bakacak olursak Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar çok da sürpriz olmadı. Zira şirket, mart ayında gerçekleştirdiği başka bir etkinlikte zaten bu iki otomobil ile ilgili bir görsel paylaşmıştı. Elon Musk’ın bugün yaptığı açıklama, geçmişte yapılan açıklamaların devamı niteliğindeydi.

Muhtemelen uygun fiyatlı modeller olarak karşımıza çıkacaklar!

Meral Erden: Elon Musk: Tesla, 2 Yeni Model Üzerinde Çalışıyor! 1

*Tesla’nın mart ayındaki etkinlikte gösterdiği fotoğraf. Sağda, üstü kapalı iki model bulunuyor.

Yine de Elon Musk, kartlarını açık oynamadı. “Ürünlerin tasarımı da üretim teknikleri de sektörde mevcut olan her şeyden çok daha üstün.” ifadelerini kullanan CEO, gerçekleştirdikleri toplantının bir lansman olmadığını hatırlattı. Musk’a göre her iki araç için de özel bir lansman gerçekleştirilecek. O etkinlik, araçlarla ilgili tüm bilgileri ortaya koyacak. Ancak konuyla ilgili bazı tahminler şimdiden mevcut.

Tesla’nın mart ayında gösterdiği fotoğrafta bulunan otomobillerden bir tanesi minibüs veya MPV tarzındayken, diğeri ise oldukça küçük ve sedan ya da hatchback havası var. İşte bu durum, Elon Musk’ın ima ettiği araçlardan bir tanesinin yıllardır dillendirilen “Model 2” isimli hatchback olabileceğini düşündürüyor. Bu aracın 25 bin dolar bandında fiyatlanıp markanın en ucuz otomobili olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor. Diğer model ile ilgili bilinen hiçbir şey yok. Elon Musk’a göre her iki model de piyasaya sürüldüğünde, Tesla’nın yıllık üretim kapasitesi 5 milyon civarına yükselecek.

Tesla Roadster üretimi ise ertelendi!

Meral Erden: Elon Musk: Tesla, 2 Yeni Model Üzerinde Çalışıyor! 3

Elon Musk’ın hissedarlar karşısında değindiği konulardan bir tanesi de yıllardır konuşulan ancak bir türlü seri üretime geçemeyen Roadster’di. “Bu bir taahhüt değil ancak umuyorum ki gelecek yıl üretime başlayacağız.” ifadelerini kullanan Elon Musk, aracın bir kez daha ertelendiğini duyurmuş oldu. Bu arada; Elon Musk, bu aracı neden önemsemediklerini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ikinci nesil Tesla Roadster, pahalı bir otomobil olacağı için şirketin karlılığını çok da etkilemeyecek. Bu da Model 3, Model Y ve Model S gibi araçlarla ilgili planların öncelikli olmasına yol açıyor ve hal böyle olunca, Roadster üretimi ertelenip duruyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar