Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunMicrosoft PS5'i devirecek hamleyi nihayet gerçekleştiriyor!

Microsoft PS5’i devirecek hamleyi nihayet gerçekleştiriyor!

Avrupa Komitesi, Microsoft’un oyunlarını öteki platformlarda, bilhassa de bulut oyun hizmetlerinde sunmak için verdiği taahhütlere tam olarak uyması gerektiğini söyledi.

Activision, oyunlarını şimdi bulut oyun hizmetlerinde sunmuyor. EC düzenleyicileri, oyun akışı pazarının mevcut haliyle nispeten küçük olduğunu ve Activision oyunlarının bulut platformlarında bulunmasının pazarın büyümesine yardımcı olabileceğini belirledi. AB, Microsoft’un Activision oyunlarını sadece kendi bulut hizmetinde sunması durumunda rekabeti zedeleyebileceğini de söyledi.

Microsoft PS5’i devirecek hamleyi nihayet gerçekleştiriyor!

Microsoft, Nintendo ve NVIDIA GeForce Now ve Boosteroid üzere bulut oyun hizmetleriyle kendi oyunlarını ve Activision’ı bu platformlarda kullanıma sunmak için 10 yıllık muahedeler imzaladı. Bu nedenle düzenleyiciler, Microsoft’un taahhütlerinin “Komisyon tarafından belirlenen rekabet telaşlarını tam olarak ele aldığını ve mevcut duruma kıyasla bulut oyunları için kıymetli bir gelişmeyi temsil ettiğini” söyledi.

AK’nin rekabet şefi Margrethe Vestager “Video oyunları tüm dünyada milyarlarca kullanıcıyı kendine çekiyor. Böylesine süratli büyüyen ve dinamik bir bölümde, rekabeti ve yeniliği korumak çok kıymetli. Kararımız, Activision’ın tanınan oyunlarını çok daha fazla aygıta getirerek bu istikamette atılmış kıymetli bir adımı temsil ediyor. Bulut oyun akışı sayesinde tüketicilerin sayısı eskisinden çok daha fazla” dedi. “Microsoft tarafından sunulan taahhütler, birinci sefer bu cins oyunların rastgele bir bulut oyun akış hizmetinde akışını sağlayarak rekabeti ve büyüme fırsatlarını artıracak.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar