Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk yaptı tekrar yapacağını! X bir özelliği daha fiyatlı hale getiriyor!

Elon Musk yaptı tekrar yapacağını! X bir özelliği daha fiyatlı hale getiriyor!

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Elon Musk’ın sahibi olduğu X platformunda değerli değişiklikler geliyor. X, bilhassa sesli ve manzaralı görüşmeler konusunda yaptığı atılımlarla dikkat çekmişti. Fakat artık X Premium hizmeti altında sunulacak olan yeni bir bilhassa gündemde.

X platformu, Temmuz ayında sesli ve imajlı görüşme özelliğini kullanıcılarına fiyatsız olarak sunmuştu. Fakat Elon Musk’ın yeni maksadı, bu özellikleri sırf ödeme yapan abonelere sunmak. Yani bundan sonraki süreçte yalnızca X Premium aboneleri sesli ve manzaralı görüşmeleri kullanabilecekler.

Elon Musk yaptı yeniden yapacağını! X bir özelliği daha fiyatlı hale getiriyor!

Bu adım, X platformunun gelir modelini çeşitlendirmeyi amaçlıyor üzere görünüyor. Fiyatsız özelliklerin yanı sıra premium özellikler sunarak gelir elde etme stratejisi, birçok teknoloji şirketi tarafından benimsenen bir yaklaşım haline geldi. X, kullanıcılarını X Premium hizmetine çekerek platformun gelirini artırmayı hedefliyor.

Sesli ve manzaralı görüşme özelliklerinin fiyatlı hale getirilmesi, bu özelliklere bilhassa ağır olarak gereksinim duyan kullanıcılar için cazip olabilir. Fakat bu değişiklik, fiyatsız kullanıcıların bu özelliklerden yoksun kalacağı manasına geliyor. Bu nedenle, X platformunun kullanıcı tabanında nasıl bir değişiklik yaratacağı ve özelliklerin fiyatlandırılma siyasetinin nasıl karşılandığı merak konusu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar