Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaFacebook birden fazla profil fotoğrafı özelliğini duyurdu

Facebook birden fazla profil fotoğrafı özelliğini duyurdu

Meta şirketi, Facebook platformunda kullanıcıların birden fazla profil fotoğrafı oluşturabilmesine imkan tanıyan yeni bir özelliği duyurdu. Bu güncelleme, Facebook kullanıcıları için kıymetli bir kolaylık sağlayacak ve birden fazla fotoğraf belirleme gereksinimini karşılayacak.

Artık Facebook kullanıcıları, ana hesaplarına bağlı olarak dört farklı ek ferdî profil fotoğrafı oluşturabilecekler. Bu, profil fotoğrafları ortasında geçiş yaparken hesabınızdan çıkmanıza da gerek kalmayacak. Örneğin, bir kişi iş maksatlı bir profil fotoğrafı oluşturabilirken tıpkı hesap üzerinden toplumsal ömrüyle ilgili farklı profil fotoğrafları da seçebilecek.

Facebook birden fazla profil fotoğrafı özelliğini duyurdu

Bu yeni özellik, Facebook kullanıcılarının çevrimiçi kimliklerini daha düzgün yönetmelerini ve paylaşımlarını maksat kitlenin gereksinimlerine nazaran ayarlamalarını kolaylaştıracak. Ayrıyeten farklı profil fotoğrafı seçenekleri, kullanıcıların moduna nazaran farklı fotoğraflar seçmelerine de imkan tanıyacak. Profil fotoğrafları ortasındaki geçiş ise hayli kolay olacak. Bunun için hesabınıza giriş çıkış yapmanıza gerek yok. Tek tıkla her şeyi halledebileceksiniz!

Meta, bu özelliği uzun bir müddet test etti ve kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak geliştirdi. Lakin, Meta bu yeni özelliği tüm kullanıcılara tıpkı anda sunmayacak. Başlangıçta bu özellik sadece birtakım bölgelerde ve belli kullanıcılar için kullanılabilir olacak, lakin vakitle daha geniş bir kullanıcı kitlesine açılması bekleniyor.

Bu güncelleme, Facebook’un kullanıcı tecrübesini daha şahsileştirilmiş hale getirme uğraşlarının bir modülü diyebiliriz. Birden fazla profil fotoğrafı oluşturma özelliği, kullanıcıların platformda daha fazla özgürlük ve denetim sahibi olmalarına yardımcı olacak üzere görünüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar