Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaBilimFiat Doblo Frigo Maxi satışa sunuldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Fiat Doblo Frigo Maxi satışa sunuldu: İşte fiyatı ve özellikleri

İnanç Can Çekmez: Fiat Doblo Frigo Maxi Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı Ve Özellikleri 1

Fiat Professional, Doblo’nun soğuk zincir taşımacılığına yönelik özel yalıtım ve soğutucu ünitesine sahip ‘Frigo Maxi’ versiyonunu üretti. 290 bin 500 TL başlangıç fiyatına sahip olan Fiat Doblo Frigo Maxi, 3 yıl 150 bin km garantiyle sunuluyor.

Doblo Frigo Maxi, gıda taşımacılığına uygun ve bu sektörde ticaret yapan müşterilerin görüşleri dikkate alınarak tasarlanmış. Pandemi nedeniyle artan uzaktan alışveriş alışkanlıkları ile büyüyen şehir içi lojistik hizmetlerinde müşterilere en iyi hizmet sunma amacıyla geliştirilen Frigo Maxi’nin yalıtımında kolay sökülüp takılabilen ve maksimum ısı yalıtımı sağlayan modüler izolasyon panelleri yer alıyor.

Yükleme alanı genişliği 1.442 mm’ye ve yüksekliği 1.180 mm’ye varan Doblo Frigo Maxi’nin yükleme hacmi 2,2 m3; istiap haddi ise 819 kg olarak öne çıkıyor. Fiat Professional güvencesiyle pazara sunulan ve bozulabilir gıdaların güvenle taşınmasına imkân sağlayan Frigo Maxi’yi tercih eden müşteriler, herhangi bir ek prosedür ile de uğraşmıyor.

İnanç Can Çekmez: Fiat Doblo Frigo Maxi Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı Ve Özellikleri 3

Doblò Frigo Maxi’nin, ikinci aşama tip onay belgesi sayesinde; araçlarını TSE ve TÜV’e götürmeden bayilerden teslim alıp tescil işlemlerini yaptırabiliyorlar. Fiat Professional garantisiyle, farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler İşletme ve müşterilerin ihtiyaçlarını odağına alarak geliştirilmeye devam eden Doblò’nun soğuk zincir taşımacılığına yönelik versiyonu “Frigo Maxi” üç farklı şekilde tercih edilebiliyor.

Üç farklı versiyon

Frigo Maxi’nin +4°C soğutma sınıfında kullanıma uygun olan ilk versiyonu, başta sanal marketler olmak üzere et, balık, meyve, sebze taşımacılığı, pastane ve çiçekçi gibi meslek grupları için önemli taşıma ve nakliye avantajları sunuyor. Gizli kondensere sahip bu versiyonda aracın tavanına müdahale edilmeden aerodinamik yapısı korunmuş oluyor ve alçak tavanlı otopark gibi yerlerde rahat bir kullanım imkânı sağlıyor.

İnanç Can Çekmez: Fiat Doblo Frigo Maxi Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı Ve Özellikleri 5

Yine +4°C soğutma sınıfına yönelik olarak tasarlanan tepe kondenserli ikinci versiyonda ise ilk versiyona ek olarak sürücü bölümünde konforu arttırmak için klima sunuluyor.  Tofaş ArGe mühendislerinin çalışmaları ile geliştirilen bu versiyon aynı anda hem soğutucu hem de klima sunması sebebiyle sektördeki birçok çözümden ayrışarak ön plana çıkıyor.

Aracın üzerinde yer alan tepe kondenser kapağı ise yüksekliği ve tasarımı aracın aerodinamik yapısına minimum etki edecek şekilde konumlanıyor. -18 °C derece dondurulmuş gıda taşımacılığına uygun olan üçüncü versiyonda ise soğutma işlemi tepe kondenseri ile yapılıyor.

Gıda taşımacılığındaki ihtiyaçları dikkate alarak sağlıklı ve uygun koşullarda taşıma yapmayı sağlayan, sağlam, kaliteli ve şık tasarımıyla dikkat çeken Doblò Frigo Maxi’nin gizli kondenserli ilk versiyonu bayilerde yerini aldı. Diğer versiyonların satışına ise ilerleyen günlerde başlanması hedefleniyor.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar