Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilFinal Cut Pro ve Logic Pro iPad’e Geliyor

Final Cut Pro ve Logic Pro iPad’e Geliyor

Apple amiral gemisi Final Cut Pro ve Logic Pro uygulamalarını 23 Mayıs 2023 tarihinde çağdaş iPad tabletlere getireceğini resmen duyurdu. Böylelikle evvelki söylentiler doğrulanmış oldu.

iPad için Final Cut Pro, görüntü oluşturucular için sezgisel denetimler ve yeni iş akışları sağlayan çoklu dokunma ve Apple Pencil takviyesine sahip yepisyeni bir arayüzle geliyor. Uygulama ayrıyeten Magic Keyboard, Smart Keyboard Folio, trackpad, fareler ve klavyeler üzere birinci ve üçüncü taraf aksesuarlarla da uyumlu. Ek olarak, 12,9 inç iPad Pro modellerine sahip olanlar, Referans Modu’nu kullanarak hassas renk doğruluğuyla HDR görüntüleri görüntüleyebilecek ve düzenleyebilecek.

Final Cut Pro’daki özel öteki bir özellik de M2 takviyeli iPad Pro’larda ProRes formatı dahil olmak üzere, çok kameralı görüntüyü direkt iPad’e kaydetme yeteneği. Son olarak Apple, Apple Silicon tarafından desteklenen makine tahsili sayesinde art plan kaldırma, otomatik kırpma ve ses yalıtımı üzere vakit alan düzenleme misyonlarını hızlandırmayı vaat ediyor.

iPad için Logic Pro ise ünlü müzik oluşturma uygulamasını Apple’ın tabletlerine getiriyor. Uygulama, uygun bir kullanıcı tecrübesi sağlayan emsal optimizasyonlar ve geliştirmeler içeriyor. Ayrıyeten büsbütün yeni bir ses tarayıcısı, 100’den fazla enstrüman ve efekt eklentisi dayanağı, profesyonel seviyede güçlü bir mikser, yapım araçları ve daha fazlası mevcut.

Final Cut Pro, sadece M1 ve M2 dayanaklı iPad’lerde (iPad Pro 11 4. kuşak, iPad Pro 13 6. jenerasyon ve iPad Air 5) kullanılabilir olacak. Tıpkı vakitte Logic Pro, A12 yahut daha yeni işlemcilere sahip tüm iPad’lerle uyumlu. Yeni kullanıcılar için bir aylık fiyatsız deneme müddetiyle birlikte her uygulamanın aylık 4,99 dolar yahut yıllık 49 dolar meblağında maliyeti olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar