Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOyunPS5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar

PS5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 1

Baldur’s Gate 3

Eski vakitlerin klasik masaüstü rol yapma oyunlarına tutkunysanız, Baldur’s Gate 3 tam size nazaran bir oyun. Bu oyun, ne kadar çılgın, tuhaf ya da oyunu kırabilecek fikirleriniz olursa olsun, bunların gerçekleşebileceği bir dünya sunuyor. Bu bile yetmezmiş üzere, oyunu ya bölünmüş ekranda ya da çevrimiçi olarak kooperatif modunda oynayabiliyorsunuz ki bu, adeta gerçek bir sihir üzere. İster birlikte yeni karakterler yaratarak maceraya atılın, ister haritanın zıt uçlarında kendi başınıza dolaşın. Role ne biçimde bürünmek isterseniz, oyunun dünyası, karakterleri ve mekanikleri her anı keyifli kılıyor.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 3

Destiny 2

Destiny 2‘ye dalış yapmak için daha düzgün bir vakit olamazdı. 2017’de piyasaya sürüldüğünden bu yana uzun bir yol kat etti ve PS5’te 4K çözünürlükte ve saniyede 60 kare suratında daha da âlâ bir hale geldi. Destiny 2, tek başına oynansa da, çoğunlukla çok oyunculu oyun düşünülerek tasarlandı — ister arkadaşlarınızla birlikte bir baskına katılın, ister PvP modu The Crucible’da onlara karşı savaşın. Oyunun en büyük cazipliği, daima daha fazla ganimet toplamak için sizi teşvik eden oyun döngüsü. Bunun ötesinde, oyunun kendisi inanılmaz hissettiriyor — Halo’nun yaratıcıları Bungie’den beklenen bir şey bu. Destiny 2, başlangıçta 60 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulmuş olsa da, artık fiyatsız oynanabilir bir oyun haline geldi, vakit zaman fiyatlı genişlemeler sunuluyor. Bu, bir kuruş harcamadan deneyimlemeniz için olağanüstü bir fırsat.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 5

Gran Turismo 7

PlayStation‘ın en uzun soluklu serisi, tahminen de sizi şaşırtacak, hit yarış başlığı Gran Turismo. Serinin yedinci oyunu, en yeni, en gösterişli ve en tatmin edici olanı. Bu oyun, yalnızca PS5’in ne yapabileceğini gösteren görsel bir şölen olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte dünya çapında birçok pistte farklı performans ve özelliklere sahip 150’den fazla aracı içeriyor. Daha derin mekanikleri öğrenmek biraz vakit alsa da, yarış bacaklarınızı bulduğunuzda, virajları harika halde almanın, rakiplerinizi geride bırakmanın ve çevrimiçi yarışlarda finiş çizgisini geçmenin adrenalin dolu heyecanına kapılacaksınız.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 7

Fortnite

Sevin ya da nefret edin, Fortnite’ın ehemmiyetini inkar edemezsiniz ve PS5’te, tüm oyun modlarında 4K çözünürlükte ve saniyede 60 kare suratında oynanabilir. PS5’in katı hal şoförü sayesinde daha uygun dokular ve gelişmiş performans bulacaksınız — ister çevrimiçi oynayın ister bölünmüş ekran çok oyunculu modda. Fortnite, her vakit içine atlamak için mükemmel bir oyun. En son güncellemelerin üstünde kalmak zorunda değilsiniz, fakat şayet kalırsanız, cömertçe ödüllendirileceksiniz.

Arkadaşlarınızla birkaç maç oynayıp sonra diğer bir şeye geçmek için mükemmel bir oyun. Kazanmasanız bile, takımınızın ne kadar dayanabildiğini görmek her vakit eğlenceli. Üstelik fiyatsız, yani indirmenin pek bir dezavantajı yok.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 9

No Man’s Sky

No Man’s Sky, PS5 sürümü olan The Next Generation ile oyun dünyasında tekrar isminden kelam ettiriyor. Bu yeni versiyon, daha gerçekçi bir etraf sunmak için toprakta daha fazla ögeye yer veriyor, daha büyük üsler kurma imkanı sunuyor, çapraz oynanış, kayıtları transfer edebilme, 4K görseller ve 60 fps, ve en kıymetlisi 32 oyunculu çok oyunculu bir oyun tecrübesi sunuyor. Büyük ölçekli çok oyunculu fonksiyonellik, No Man’s Sky’ı daha da kalabalık ve etkileyici hale getiriyor. 18 kentilyon (18’in akabinde 18 sıfır) eşsiz görünümlü gezegeni keşfetmek, ister yalnız ister arkadaşlarınızla oynayın, inanılmaz bir tecrübe. Fakat, birçok gezegendeki sert hava şartlarından korunmak için arkadaşlarınızla oynamak daha âlâ bir tecrübe sunabilir. PS5 yükseltmesi, PS4 oyununu alan herkese fiyatsız.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 11

Overcooked

Mario Party ve Monopoly üzere oyunlar dostlukları zorlayabilir, lakin Overcooked! All You Can Eat bu bahiste onlardan daha ileri gidiyor. Overcooked!, hem oyunları hem de tüm DLC’leri içeren, yeni içerikler, 4K görseller, güncellenmiş erişilebilirlik seçenekleri ve çapraz platform oynanışı sunan sonuncu bir pakettir. Aile için harika olan bu oyun, kaosun tadını çıkarırken eğlenmenizi sağlar. Overcooked!, siparişleri gerçek ve vaktinde hazırlayıp servis etmeyi gerektiren bir yemek pişirme oyunudur. Lokal ve çevrimiçi modlarda dört oyuncuya kadar oynanabilir.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 13

Demon’s Souls

Demon’s Souls, çoğunlukla çok oyunculu bir oyun olarak düşünülmez, lakin çevrimiçi oynanış bu oyunun temelidir. Demon’s Souls, düşman oyuncular tarafından akına uğrama, arkadaşlardan yardım alma ve oyunun Dünya Eğilimi’ni manipüle etmek için toplulukla etkileşime geçme üzere özellikleriyle daha keyifli hale geliyor. Souls oyunları zorluğuyla ünlüdür ve PS5 için Demon’s Souls da farklı değil. Lakin, gerçek oyuncuları yardıma çağırdığınızda boss’ların ekstra sıhhat kazandığını unutmayın. Güçlü düşmanları yenmek için ekseriyetle tek bir ek oyuncu kafidir. Fakat, düşman ataklarına karşı dikkatli olun.

Şinasi Kaya: Ps5 İçin En Sürükleyici Multiplayer Oyunlar 15

Sackboy: A Big Adventure

Daha az kaotik ancak yeniden de kooperatif oynanış sunan aile dostu bir oyun arıyorsanız, Sackboy: A Big Adventure’ı deneyin. LittleBigPlanet’in temeli üzerine kurulan bu oyun, sevilen Mario oyunlarına misal bir 3D platform oyunudur. Canlı görseller, kolay bulmacalar ve aradığınız tüm eğlencelikle doludur. Çevrimiçi çok oyunculu mod, yıl sonunda kullanılabilir olacak. Şimdilik, dört oyuncuya kadar kanepe kooperatifiyle oynayabilirsiniz. Eğlenceli bir platform oyunu arıyorsanız yahut meskende genç oyuncularınız varsa, Sackboy: A Big Adventure katiyen denemeye kıymet.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar