Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaBilimFord E-Transit, Euro NCAP tarafından 'Altın' mükafata layık görüldü

Ford E-Transit, Euro NCAP tarafından ‘Altın’ mükafata layık görüldü

Şinasi Kaya: Ford E-Transit, Euro Ncap Tarafından 'Altın' Mükafata Layık Görüldü 1

Ford Otosan tarafından Kocaeli Fabrikaları’nda üretilen elektrikli Ford E-Transit, kapsamlı sürücü destek sistemleri paketiyle bağımsız araç güvenlik değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından ticari araçlar alanında Altın Ödüle layık bulundu.

Ödülün belirlenmesi sürecinde araçlara, bisikletlilere ve yayalara yaklaşırken otonom acil durum freni, şerit takip teknolojisi, trafik levha tanıma sistemi ve yolcu takip sistemleri gibi çeşitli teknolojiler analiz edildi. Ford, bu yeni ödül ile Ford Transit’in 2020 yılında Euro NCAP’ten aldığı Altın ödülden sonra hem 1 ton hem 2 ton segmentlerinde Altın ödüle sahip ticari van’ları olan tek van üreticisi oldu.

E-Transit’in sunduğu sürücü destek teknolojileri arasında Yaya Algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, Trafik Levha Tanıma özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrolü, Şerit Takip Uyarılı ve Yardımlı Kör Nokta Bilgi Sistemi, Kavşak Yardımı, 360 derece kamera ve Geri Manevra Fren Desteği yer alıyor.

Şinasi Kaya: Ford E-Transit, Euro Ncap Tarafından 'Altın' Mükafata Layık Görüldü 3

Euro NCAP’in uyguladığı simülasyonlarda park halindeki araçlara veya daha yavaş ilerleyen trafiğe yaklaşırken ya da öndeki bir araç ani fren yaptığında sürücü uyarıları ve aktif güvenlik teknolojisi aksiyonları test edildi. Ayrıca yola doğru koşan bir çocuğa, yoldan giden veya geçen bisikletlilere ve yayalara verilen tepkiler için de testler yürütüldü. Bu durumlar, Ford’un E-Transitlerin çoğunlukla kullanılacağını öngördüğü kentsel ortamlardaki olası senaryoları temsil ediyor.

Elektrikli Genesis GV60’ın Avrupa satışları bu yıl başlayacak

11 sa. önce eklendi

Transit, Ford Otosan tarafından Kocaeli’de elektriklendi

Ford, dünyanın en çok tercih edilen ticari araç modeli Transit’in ilk tam elektrikli versiyonunu, Avrupa’daki müşteriler için Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda üretiyor. 1967’den beri Ford Otosan tarafından üretilen, yıllardır Türkiye ve Avrupa’da en çok tercih edilen ticari araç olma özelliğini gururla taşımaya devam eden Ford Transit’in tam elektrikli versiyonu, Ford’un elektrifikasyon stratejisi kapsamında önemli bir yere sahip bulunuyor.

Şirket şimdiden E-Transit araçlar için Avrupa genelinde seçili müşterilerle tipik günlük kullanım koşullarında pilot çalışmalar yürütüyor. Müşteri siparişlerinin 2022’nin bahar aylarından itibaren başlaması planlanıyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Otomobil Teknolojileri Haberleri
  • Ford E-Transit, Euro NCAP tarafından ‘Altın’ ödüle layık görüldü

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar