Pazartesi, Eylül 26, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilFord Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durduruldu

Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durduruldu

En ünlü Amerikan tipi otomobil modelleri olan, dört teker üstüne yasal sınırlarda olabildiğince güç koymaya çalışıldığı ‘muscle car’lardan bugün sarsıcı bir haber geldi. Bu segmentte dünyanın en büyük üreticileri ve rekabetçileri olan Ford ve Chevrolet’in ikonik modelleri Mustang ve Camaro’nun üretimini durdurulduğu açıklandı.

Ford Mustang ve Chevrolet Camaro’nun üretimi, neyse ki sınırlı bir süreyle durduruldu. Paylaşılan detaylara göre her iki şirketin de aynı anda bu kararı almış olma nedeni, tedarik zincirinde yaşanan aksamalardı. Her iki şirketin de üretimi durdurma süresi bir hafta olarak açıklandı.

Ford, çip krizinden yakındı

İnanç Can Çekmez: Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durduruldu 1

Ford, Mustang üretimini durdurma kararı için paylaştığı açıklamasında özellikle çip krizinden yakındı. Şirket, geçtiğimiz zamanlar boyunca bu kriz nedeniyle Ford F-150 ve daha pek çok modelinin üretimini de durdurmak zorunda kalmıştı. Yine çip krizi nedeniyle Explorer modellerini bazı özelliklerinden mahrum şekilde satmaya başlamıştı.

Chevrolet’in çatı şirketi General Motors ise açıklamasında fazla detaya girmedi. Fakat şirket, yine Ford ile aynı şekilde geçtiğimiz dönem boyunca pek çok modelinin üretimini durdurmuş ve kablosuz şarj gibi özelliklerini çip krizi nedeniyle araçlarına entegre edememişti. Mustang ve Camaro’nun üretiminde yaşanan kısa süreli aksaklığın yalnızca sınırlı sürede gecikmelere neden olabileceği belirtildi.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar