Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S22 kullanıcılarının bekledikleri haber geldi

Galaxy S22 kullanıcılarının bekledikleri haber geldi

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları, bilhassa neon tabelalar ya da öteki ışık kaynaklarına yönelik çekimlerde düşük ışık durumlarında ana art kameranın performansını tartışmalı bulduklarını söz etti. Samsung, bu durum karşısında Mart ayında bir açıklama yaptı ve kullanıcıların telaşlarını giderecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bu yazılım güncellemesi başlangıçta Nisan ayında kullanıcılara sunulmayı hedefliyordu fakat bu tarih ertelendi ve güncellemenin, gelecek bir yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıcılara ulaştırılacağı iddia ediliyor.

Samsung, bu yazılım güncellemesinin geliştirilme sürecinin sona erdiğini ve çok yakında kullanıcılara sunulacağını belirtti. Galaxy S22 serisi için Temmuz 2023 güvenlik yaması aslında kullanıcılara ulaştırılmış olduğu için, düşük ışık şartlarında çekimlerdeki problemleri gidermeyi hedefleyen bu yamanın Ağustos 2023 güvenlik güncellemesiyle birlikte sunulacağı bekleniyor.

Galaxy S22 kullanıcılarının bekledikleri haber geldi

Geliştirilen yazılım güncellemesi hakkındaki bu bilgi, bir kullanıcının durumu sorguladığı Samsung Topluluk Forumu’nda duyumu hesabı billbil-kun tarafından paylaşıldı. Forumdaki moderatör, yamanın bir sonraki yazılım güncellemesiyle birlikte kullanıcılara sunulacağını belirtti, fakat şimdi bir tarih verilmedi. Samsung, güncellemenin yayın tarihinin mutlaklaştığı vakit kullanıcıları süratlice bilgilendireceğini söyledi.

Düşük ışık şartlarında neon tabelaların fotoğraflandığı durumlarda yaşanan meselelerin yanı sıra, kullanıcılar ayrıyeten bu şartlarda çekilen fotoğraflarda gürültü sorunu yaşadıklarını da belirtmişlerdi. Beklenen yazılım güncellemesinin bu sorunu da çözmesi umuluyor.

Sonuç olarak, Samsung Galaxy S22 serisinin düşük ışık kamera performansını bir yazılım güncellemesi ile uygunlaştırmayı hedeflemektedir. Bu sayede kullanıcılara geliştirilmiş manzara kalitesi ve daha tatmin edici bir fotoğraf tecrübesi sunmayı amaçlamaktadır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar