Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S23 FE bu sefer da Google Play Console'da görüldü

Galaxy S23 FE bu sefer da Google Play Console’da görüldü

Samsung, Galaxy serisinin son üyesi olan S23 FE modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu modelle ilgili bilgiler, son vakitlerde sıkça duyumcuların paylaşımlarına mevzu olmuştu ve artık bu bilgilerin doğruluğu Google Play Console’da da teyit edildi. S23 FE’nin iki farklı yonga setiyle geleceği belirtiliyor: Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 ve Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 2200.

Samsung’un bu yeni modelinin Google Play Console’daki kayıtları, aygıtın iki farklı versiyonunun olacağını doğruluyor. Birinci versiyon, Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ve Adreno 730 GPU’ya sahip olacak. Bu versiyon “Samsung r11q” olarak listelenmiş. Başka versiyon, Samsung’un kendi ürettiği Exynos 2200 yonga setiyle piyasaya sürülecek ve “Samsung r11s” olarak kaydedilmiş.

Galaxy S23 FE bu sefer da Google Play Console’da görüldü

Her iki modelde de donanım özellikleri, yonga setleri dışında, büsbütün birebir olacak. Aygıtın en az 8GB RAM’e sahip olacağını ve Android’in son versiyonu olan Android 13 ile çalışacağını görebiliyoruz. Görsel açıdan, aygıtın tasarımı da daha evvel sızdırılan görsellerle örtüşüyor.

Ekran özelliklerine baktığımızda, S23 FE‘nin 6.3 inçlik bir AMOLED ekrana sahip olacağını görüyoruz. Ön tarafta, 10MP’lik bir kamera bulunuyor. Art tarafta ise 50MP’lik üçlü kamera heyetimi yer alıyor. Bu şahane özellikleri taşıyan aygıtın gücünü, 4,500mAh kapasiteli bir pil sağlıyor ve bu pil 25W suratında şarj olabilecek.

Bu yeni model, Google Play Console dışında birçok farklı sertifika platformunda da görüldü. NBTC, TDRA, Bluetooth SIG, BIS üzere platformlarda da Galaxy S23 FE’nin izleri bulunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar