Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy S24 Ultra modelinde kamera kıymetli bir güncelleme alacak

Galaxy S24 Ultra modelinde kamera kıymetli bir güncelleme alacak

Samsung’un yakın gelecekteki amiral gemisi telefonları hakkındaki en yeni duyumlara nazaran, Galaxy S24 Ultra kıymetli bir kamera güncellemesi alabilir. Son vakitlerde GalaxyClub tarafından yayınlanan bir makaleye nazaran, Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın zoom yeteneklerini geliştirecek 5x optik zoom özelliğini sunmayı düşünüyor.

Samsung, daha gelişmiş bir zoom sistemi elde etmek için mevcut 10x periskop lensle birleştirilen 3x telefoto sensörünü kaldırmayı düşünebilir. Bu atak, Galaxy S21 Ultra’da tanıtılan çift zoom sensörü kurulumundan bir ayrılık manasına gelebilir.

Samsung’un S serisi akıllı telefonlarının kamera teknolojisinin evrimi göz doldurucu olmuştur. Örneğin, Galaxy S20 Ultra, 4x optik zoom özelliğine sahip 48MP telefoto lensi ile çığır açan bir 100x dijital zoom kamerayı tanıttı. Daha sonra Galaxy Note 20 Ultra, 5x optik zoom yapabilen 12MP telefoto lensi ve etkileyici bir 50x uzay zoom özelliği sunmuştur.

Galaxy S24 Ultra modelinde kamera değerli bir güncelleme alacak

Son yıllarda, Galaxy S21 Ultra, Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S23 Ultra üzere modellerde Samsung, 10MP çözünürlüklü iki telefoto sensörü kullanarak telefonlarını donatmıştır. Bu suram, her bir lensin 3x ve 10x optik zoom yapmasını sağlamıştır ve azamî Uzay Zoom, S23 Ultra’nın piyasaya sürülmesine kadar 100x ile sonlu kalmıştır.

İlk duyumlar, Galaxy S24 Ultra’nın değişken zoom özelliğine sahip yeni bir telefoto sensörünü tanıtacağını ve potansiyel olarak üç kamera sisteminden oluşabileceğini belirtiyordu. Lakin kısa bir müddet evvel ortaya çıkan raporlar, Samsung’un planlarını değiştirdiğini ve Galaxy S24 Ultra için mevcut kamera konfigürasyonunu müdafaaya karar verdiğini gösteriyor.

Galaxy S24 Ultra’da potansiyel olarak 5x optik zoom kamerasının yer alması, fotoğrafçılıkla ilgilenenler ve akıllı telefon kullanıcıları için heyecan verici bir gelişme olabilir. Samsung, akıllı telefon kamera teknolojisinin sonlarını zorlarken, yaklaşan amiral gemisi aygıtının etkileyici zoom yetenekleri sunmasını bekleyebiliriz. Bu sayede kullanıcılar, uzaktaki ayrıntıları rahatça yakalayabilecekler.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar