Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaMobilGalaxy S24 Ultra'nın Geekbench sonuçları ortaya çıktı

Galaxy S24 Ultra’nın Geekbench sonuçları ortaya çıktı

Samsung’un gelecek kuşak amiral gemisi telefonlarından Galaxy S24 serisi, merakla beklenirken, çeşitli sızıntılar ve dedikodular da ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu sızıntılardan en sonuncusu, performansına dair birinci izlenimleri ortaya koyan bir Geekbench listelemesi oldu.

Önemli bir gelişme olarak, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın Geekbench üzerinde Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile görüldüğü bilgisi ortaya çıktı. ABD versiyonu olan bu model, (SM-S928U) tek çekirdekli CPU testinde 2,234 puan, çok çekirdekli CPU testinde ise 6,807 puan almayı başardı.

Bu, evvelki model Galaxy S23 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 2 ile aldığı 1,895 tek çekirdekli ve 5,062 çok çekirdekli puanlara kıyasla epeyce büyük bir gelişme. Birebir vakitte, Geekbench listelemesi Snapdragon 8 Gen 3’ün kimi ayrıntılarını da bizlerle paylaştı. Yeni yonga setinde 3.3GHz frekansında çalışan bir adet Cortex-X4 CPU çekirdeği, 3.15GHz’de çalışan üç adet Cortex-A720 CPU çekirdeği, 2.96GHz’de çalışan iki adet Cortex-A720 CPU çekirdeği ve 2.27GHz’de çalışan iki adet Cortex-A520 CPU çekirdeği bulunuyor. Snapdragon 8 Gen 3, 24 Ekim’de Snapdragon Doruğu’nda tanıtılması bekleniyor.

Galaxy S24 Ultra’nın Geekbench sonuçları ortaya çıktı

Daha evvelki söylentiler, Galaxy S24 serisinin temel modelleri olan S23 ve S23+ modellerinin, bölgeye bağlı olarak ya Exynos 2400 ya da Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacağını belirtiyordu. Öte yandan, S24 Ultra modelinin tüm dünya genelinde yalnızca Snapdragon platformunu kullanacağı söz ediliyordu.

S24 Ultra‘nın tıpkı vakitte titanyum çerçeveli bir gövdeye, gelişmiş 200MP ana art kamera ve 5x optik zoom kapasiteli 50MP telefoto kameraya sahip olması bekleniyor. Telefonun dizaynına dair sızan görseller, selefine epey benzeri fakat biraz daha kısa ve geniş bir tasarım gösteriyor.

Galaxy S24 Ultra‘nın resmi olarak ne vakit duyurulacağı belirsizliğini koruyor lakin 2024 başlarında piyasaya sürülmesi mümkün.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar